Įtampos šaknys glūdi XIX amžiuje?

Autorius: Data: 2012-04-19 , 11:17 Spausdinti

Britų istorikas Richardas Buttervickas tvirtina, esą įtampos tarp lietuvių ir lenkų šaknys glūdi XIX amžiuje. Tačiau jis neabejoja ir tuo, kad abi tautos galėtų paieškoti teigiamų bendros praeities aspektų ir pagerinti pastaruoju metu pašlijusius Lietuvos ir Lenkijos santykius.

Apie istorinį paveldą, tautų gimimą, jų panašumus ir skirtumus bei įsiliepsnojusius konfliktus – „Lietuvos žinių“ interviu su Richardu Buttervicku. „Įtampos priežastys, mano nuomone, glūdi XIX amžiuje, kai iškilo sąmoningos ir modernios lietuvių, lenkų ir baltarusių tautos su naujais politiniais lyderiais priešakyje.

Lenkijos inkorporavimą į Rytus šios tautos patriarchai, tokie kaip Romanas Dmovskis, laikė didžiule istorine klaida. O lietuvybės architektai, tokie kaip Jonas Basanavičius, istorine klaida laikė lietuvių ir lenkų suartėjimą po Vytauto Didžiojo valdymo, kai valstybės reikalai ėmė sparčiai blogėti. Taigi lietuvybė radosi ne tik kaip opozicija lenkiškumui, bet ir istoriniam lietuviškam-lenkiškam identitetui“, – sako britų istorikas R. Buttervickas.

Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

www.punskas.pl

Lietuva - Lenkija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra