Italija ir Vatikanas piktinasi teismo sprendimu dėl Nukryžiuotojo

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį nusprendė, kad iš Italijos mokyklų klasių turėtų būti pašalinti visi Nukryžiuotojo atvaizdai, tačiau šiuo sprendimu pasipiktino Vatikanas, o visoje Italijoje, kur tokie atvaizdai yra įsirėžę į tautos sąmonę, kilo triukšmas.
 
„Europos teismo sprendimas Vatikane buvo sutiktas su šoku ir liūdesiu“, – sakė Vatikano atstovas tėvas Federico Lombardi, kuris pridūrė, kad guiti iš švietimo sistemos aukos simbolį yra „neteisinga ir trumparegiška“.
 
Strasbūre įsikūrusio Teismo sprendime, kurį Italija žada apskųsti, sakoma, kad Nukryžiuotojo atvaizdai ant mokyklų sienų, kurie Italijoje yra įprastas vaizdas, gali trikdyti tuos vaikus, kurie nėra krikščionys.
 
Italijoje šiuo metu vyksta audringi debatai, kaip elgtis su didėjančia imigrantų bendruomene, kurios didžiausią dalį sudaro musulmonai, tad minimas Teismo sprendimas tikriausiai taps dar vienu kovos šūkiu centro dešiniųjų vyriausybės politikai varžyti atvykėlius.
 
„Tai bjaurus sprendimas“, – sakė buvęs kultūros ministras Rocco Buttiglione, kuris padėdavo rašyti popiežiaus enciklikas.
 
„Jis turi būti griežtai atmestas. Italija turi savo kultūrą, savo tradicijas ir savo istoriją. Tie, kurie pas mus atvyksta, turi suprasti ir priimti šią kultūrą ir šią istoriją“, – sakė jis.
 
Pasak F. Lombardi, liūdna, kad Nukryžiuotasis gali būti laikomas visuomenės skaldymo simboliu. Vatikano atstovo nuomone, religija labai reikšmingai prisideda prie moralinio žmonių ugdymo.
 
Premjero Silvio Berlusconi vyriausybės nariai savo nepasitenkinimą reiškė tokiais žodžiais kaip „gėdinga“, „įžeidžiama“, „absurdiška“, „nepriimtina“ ir „pagoniška“.
 
www.lrytas.lt
 
V. Ščiavinsko nuotr.
 
Nuotraukoje: Teismas mano, kad Kristaus atvaizdai ant mokyklų sienų, kurie Italijoje yra įprastas vaizdas, gali trikdyti tuos vaikus, kurie nėra krikščionys

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra