Istorinių fotografijų parodoje – Šereitlaukio dvaro vaizdai

Autorius: Data: 2012-11-16 , 13:26 Spausdinti

VSAT Pagėgių rinktinėje eksponuojama fotografijų paroda, kurioje pasieniečiai gali susipažinti su prie pat sienos su Rusija esančio Pagėgių savivaldybės Šereitlaukio kaimo istorija. Eksponuojamos nuotraukos suteikia daug informacijos apie Mažąją Lietuvą ir jos išskirtinumą.

Ties Nemuno ir Jūros upių santaka netoli Rambyno kalno įsikūręs Šereitlaukio dvaras buvo vienas  iš didžiausių Klaipėdos krašte. Jis turi išskirtinę istoriją. Šereitlaukyje Mažajai Lietuvai būdingą dvaro kompleksą Dreslerių giminė pradėjo kurti XVII a. ir valdė jį visą klestėjimo laikotarpį – iki 1944 m.

Į Šereitlaukį pamedžioti atvažiuodavo Prūsijos didikai. Čia veikė vandens malūnas, spirito varykla. Netoli – garsi Mažosios Lietuvos šventvietė Rambynas ir istorinės Bitėnų kapinaitės. XX a. pradžioje dvarvietėje buvo įkurtas parkas, kurį puošė tvenkiniai.

Šiuo metu parkas gerokai apleistas, dvaro pastatai griūva. Išlikusiuose statiniuose dar gyvena keletas šeimų.

Praėjo jau daugiau nei 470 metų, kai Šereiklaukio vardas pirmą kartą paminėtas istoriniuose šaltiniuose. Prieš 450 metų pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėtas ir dvaras.

Šereitlaukio kaimo bendruomenė „Šereiklaukis“, bendradarbiaudama su vietos veiklos grupe „Pagėgių kraštas“, sėkmingai įgyvendino projektą „Iniciatyvos išsaugant Šereiklaukio kaimo istorinę atmintį“. Jo metu atlikta daug darbų siekiant išsaugoti istoriją. Vienas iš jų – parengta įdomi fotografijų paroda.

Šio kaimo dvaro paskutinio dvarininko Dreslerio vaikaitis Konradas Stegė išsaugojo daug nuotraukų, kuriose užfiksuoti dvaro vaizdai. Šereitlaukio kaimo istorijos metraštininkės Ona Blankienė ir Kristina Blankaitė jau daug metų bendrauja su Konrado Stegės šeima. Jos surinko daug informacijos ir nuotraukų apie dvarą, su kuriomis šiuo metu susipažįsta Pagėgių pasieniečiai.

VSAT Pagėgių rinktinės informacija ir nuotr.

www.zinios.lt

Nuotraukose: Istorinių fotografijų parodoje – Šereitlaukio dvaro vaizdai

Parodos , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra