Istorinėje Prezidentūroje Kaune – Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann retrospektyvinės parodos „Kelias į namus“ atidarymas

Autorius: Data: 2017-05-10, 16:03 Spausdinti

Istorinėje Prezidentūroje Kaune – Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann retrospektyvinės parodos „Kelias į namus“ atidarymas

www.voruta.lt

2017 m. gegužės 25 d., ketvirtadienį, 17 val. Istorinė Prezidentūra Kaune maloniai kviečia Jus į lietuvių išeivijos menininkės Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann (1923–2014) retrospektyvinės parodos „Kelias į namus“ atidarymą. Lietuvoje bus pirmą kartą pristatyti dailininkės tapybos darbai ir ilgas kūrybinis kelias.

M. R. Tūbelytė-Kuhlmann sukūrė daugiau nei 400 paveikslų, kuriuose tvyro ramybės ir taikos atmosfera, o turtingas ir ryškus koloritas džiugina žiūrovo akis. Ilgus dešimtmečius išgyventą tėvynės ilgesį dailininkė savo paveiksluose išreiškė kelio, vedančio į namus, motyvu. Jos sukurti peizažai, portretai bei natiurmortai buvo eksponuoti Japonijoje, Taivane, JAV miestuose, turinčiuose dideles lietuvių bendruomenes: Klivlande, Los Andžele, Čikagoje ir Sent Pitersberge. Didelė dalis jos kūrinių pasklido po platų pasaulį privačiose kolekcijose.

M. R. Tūbelytė-Kuhlmann visą gyvenimą stengėsi išsivaduoti iš savo garsių tėvų – Juozo Tūbelio ir Jadvygos Tūbelienės – šešėlio ir siekė pelnyti pripažinimą savo darbu ir kūryba. 1996 m. lankydamasi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, ji išreiškė viltį surengti personalinę parodą gimtajame Kaune. Jos svajonei išsipildyti padėjo sūnus Peteris Kuhlmannas – 2016 m. jis padovanojo Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui 66 paveikslų kolekciją. Paveikslus iš JAV Floridos valstijos atgabenti ir parodą parengti padėjo parodos kuratorės dr. Ingridos Jakubavičienės 2016–2017 m. vykdytas Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotas projektas. Tikime, kad paroda „Kelias į namus“ lietuvių visuomenei taps puikia galimybe atrasti M. R. Tūbelytės-Kuhlmann kūrybą.

Pagarbiai,

Parodos kuratorė

dr. Ingrida Jakubavičienė

tel. 837 201778

Paroda Istorinėje LR Prezidentūroje Kaune veikia nuo 2017 m. gegužės 26 d. iki lapkričio 20 d.

Parodos organizatoriai:

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Parodos ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra