Istorinė tiesa – pagarba žuvusiems už Tėvynę

Autorius: Data: 2011-09-29 , 09:20 Spausdinti

Istorinė tiesa – pagarba žuvusiems už Tėvynę

Trečiadienis, 2011 m. rugsėjo 28 d. (Vilnius).

Tuskulėnų aukų atminimo dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Rimties parko memorialiniame komplekse atidarė ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“.

Pagerbdama KGB kalėjimo rūsiuose kankintus ir nužudytus Lietuvos patriotus, Prezidentė pabrėžė, kad kiekvienas lietuvis turi žinoti istorinę tiesą ir vertinti laisvę, už kurią sumokėta tokia skaudi kaina.

„Įtaigi ir moderni ekspozicija primena laikmetį, kuriame susidūrė dvi priešpriešos – budelio žiaurumas ir tikrasis žmogiškumas. Tik atskleisdami tiesą apie praeities nusikaltimus ir skiepydami jaunimui svarbiausias vertybes užtikrinsime, kad tokie nusikaltimai žmogiškumui niekada nepasikartotų“, – kalbėjo šalies vadovė.

1993 m. pradėtų vykdyti archeologinių tyrimų metu buvusio Tuskulėnų dvaro teritorijoje rastos 45 duobės su 724 palaikais. Tačiau palaidotų aukų turėtų būti ir daugiau, todėl, Prezidentės teigimu, turi būti mėginama visas jas surasti ir identifikuoti.

Tuskulėnai – vienintelė žinoma vieta, kur buvo užkasami NKGB-MGB Vilniaus vidaus kalėjime nužudytų žmonių palaikai, todėl ji tapo vienu iš sovietinio teroro aukų atminimo ir įamžinimo simbolių.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra