Istorijos pamoka Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje

Autorius: Data: 2013-12-11 , 13:56 Spausdinti

Istorijos pamoka Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje

„Atminkite: nedera reikalauti iš Tėvynės tiek, kiek ji nepajėgia duoti. Tėvynei privalu, kad jai būtų nuolat aukojama. Nėra ko dejuoti, kad sunkus metas, jis daug geresnis Lietuvai, nekaip tas, kada ji buvo nelaisvėje.“ Antanas Smetona

Dažnai susimąstau, ką šiais laikais jaunas žmogus gali duoti savo Tėvynei. Iš tikrųjų gali duoti daug. Kad žinotum, ko reikia Tėvynei, reikia gerai išmanyti savo tautos istoriją.

Kaip žinome, istorikai tą patį istorijos faktą traktuoja skirtingai.

Kviečiame jaunimą domėtis Lietuvos istorija ir susitikti  su   gyvais istorijos liudininkais,skaityti jų  atsiminimus.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija jau 13 metų organizuoja konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.

Konkurso tikslas – skatinti jaunimą ugdytis kūrybinius gebėjimus ir pilietiškumą, intelektinės ir praktinės veiklos įgūdžius, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį; siekti, kad darbų autoriai Lietuvos istoriją pažintų per konkrečių asmenų – įvairių Lietuvos žmonių – likimus ir patirtį, sudaryti sąlygas mokiniams kūrybiškai perteikti savo požiūrį į istoriją ir diskutuoti.

Konkurso temos: Lietuva sovietinės okupacijos ir reokupacijos metais – pasipriešinimas, prisitaikymas ir bendradarbiavimas; žmogaus likimas Antrojo pasaulinio ir partizaninio karo metais; partizanų karyba: strategija, taktika, ekipuotė, ginkluotė; žmogaus būtis lageriuose ir tremtyje; jaunimo neginkluotoji rezistencija pokario metais; kaip žaisdavo vaikai tremtyje: vaikiškoji buitis, žaislai, žaidimai, kalendoriniai papročiai; Sausio 13-oji.

Konkursui galima pateikti rašinių-istorinių apybraižų, piešinių, dainų. Konkurso dalyviai gali būti Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje 5–12 klasių mokiniai.

Ką tik minėjome sovietinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 20-metį. Ta proga „Ryto“ gimnazijoje surengta vaikų, dalyvavusių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“, piešinių paroda. Į parodos uždarymą buvo pakviestas Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Vidmantas Povilionis. Jis trumpai priminė sovietinės kariuomenės išvedimo istoriją, sunkumus, patirtus derantis su Rusija dėl jos išvedimo. Šis žmogus, buvęs politinis kalinys, ragino jaunimą kuo geriau pažinti savo krašto istoriją, domėtis Lietuvos gyvenimu ir vertinti tai, kas taip sunkiai pasiekta.

LGGRTC Atminimo programų skyriaus vadovė Dalė  Rudienė trumpai papasakojo apie konkursą, pristatė centro veiklą, edukacinę programą ir pakvietė gimnazistus aktyviai dalyvauti.

Aš, LGGRTC vyriausioji bibliotekininė informavau apie  centro    naujas knygas, išleistas apie partizanus: „Partizano keliu. Partizano Juozo Paliūno-Ryto prisiminimai“ (2012), „Vyčio apygardos partizanų vadas Danielius Vaitelis-Briedis“ (2013), Onos Dapšytės-Kriukelienės parengta knyga „Kupiškio krašto partizanai. 1944–1953 dokumentinė kronika“ (2013).

Kviečiau gimnazistus dalyvauti konkurse, gilintis į Lietuvos istorijos lobynus ir svarbiausia kurti savo ateitį Lietuvoje ir būti savo krašto patriotais.

Rudaminos „Ryto“ gimnazijos vyrų ansamblis padainavo patriotinių dainų. Jiems akomponavo direktoriaus pavaduotojas Alvydas Juodviršis. Renginyje dalyvavo direktoriaus pavaduotojos Živilė Stasiūnaitė, Vilma Gudinienė

LGGRTC Vyriausioji bibliotekininkė, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narė Janina Šimkuvienė

Tėviškės aušra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra