Istorija – mūsų mokytoja

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus apskrities švietimo taryba buvo įsteigta 2009 m vasarį. Taryba sudaryta iš 30 asmenų ir patvirtinta Vilniaus apskrities viršininko. Jos sudėtį sudaro LR Seimo narys, viršininko administracijos darbuotojai, visų apskrities savivaldybių švietimo skyrių vedėjai, lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų vadovai bei mokytojai, mokinių tėvų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.
 
Švietimo taryba veikia pagal viršininko patvirtintus nuostatus ir sprendžia aktualias Vilniaus apskričiai švietimo problemas. Taryba renkasi vieną kartą per ketvirtį. Tarp kitų klausimų taryba svarstė Valstybinės kalbos vartojimo ir įstatymo įgyvendinimo problemas, mokyklų tinklo optimizavimo, MK lėšų panaudojimo klausimus ir kt. Švietimo taryba teikė Seimui Švietimo įstatymo pataisas ir siūlymus.
 
Be tarybos posėdžių paruošimo ir organizavimo taryba atlieka ir kitą labai prasmingą darbą, pavyzdžiui, pavasarį organizavo Vilniaus rajono lietuviškų mokyklų meno šventę „Vilniaus jovarai“, paskelbė ir vykdė istorijos kabinetų apžiūrą-konkursą, rėmė „Vilniaus pamokos“ organizavimą.
 
Vilniaus apskrities švietimo taryba glaudžiai bendradarbiauja su lietuvių švietimo draugija „Rytas“, savivaldybių švietimo skyriais, apskrities viršininko administracijos socialinių reikalų ir švietimo departamentu, LR Seimo nariais, Švietimo ir mokslo ministerija, švietimo įstaigomis.
 
2009 m. gruodį įvyko išvažiuojamasis švietimo tarybos posėdis Trakų švietimo centre, kuriame ir susipažinome su įstaigos veikla. Švietimo centro direktorė Nijolė Lisevičienė, pristatydama Centro veiklą organizuojant formaliojo ir neformaliojo ugdymo programas pabrėžė, kad šis Centras yra daugiafunkcinis. Pasitarimo dalyviai pastebėjo, kad Centre suburta veikli, kūrybinga ir kompetentinga komanda, todėl teikiamos paslaugos naudojant pačias naujausias technologijas yra kokybiškos. Tarybos nariai ypač aktyviai domėjosi PPT teikiama pagalba mokiniams ir mokytojams. Vertinga, kad šios tarnybos specialistai noriai talkina apskrities, rajonų mokykloms, sugeba išleisti leidinius, dalyvauja rengiant įvairias metodikas. Svečiai ypač gerai vertino mokytojų kvalifikacijos kėlimo programą, kuri yra grindžiama projektine veikla. Dalyvaudamas įvairiuose projektuose, tarp jų ir tarptautiniuose, Centras nuolat turtina savo materialinę bazę, kuria modernią, jaukią ir patogią darbui aplinką. Be to, projektų dėka per mokesčius nemaža dalis „nubyra“ ir į savivaldybės biudžetą. Taigi nauda yra įvairiapusė, Tarybos nariai, apibendrindami išgirstą ir pamatytą informaciją konstatavo, kad palyginti nedidelei savivaldybei, kokia yra Trakų savivaldybė, yra parinktas labai vykęs švietimo centro modelis, kuris atlieka daug funkcijų, tenkina gyventojų poreikius mažiausiomis sąnaudomis iš biudžeto. Tai labai aktualu dabartiniam laikotarpiui, kai taip trūksta lėšų biudžete! Daugelis savivaldybių jau taip pat eina tuo keliu, t. y. jungia švietimo centrus, PPT į vieną įstaigą.
 
Trakų švietimo centras yra institucija, puikiai atspindinti šiuolaikinius švietimo iššūkius. Mus džiugina, kad Centras, iš kurio veiklos mokosi visa Lietuva, yra būtent Vilniaus apskrityje, o ateityje gal taps ir viso regiono centru – pasakė Vilniaus apskrities viršininkas Jonas Vasiliauskas, dalyvavęs šiame posėdyje.
 
Manau, kad tokių svečių vertinimus išgirdęs posėdyje dalyvavęs Vincas Kapočius, liko patenkintas rajono įstaigos darbu.
 
Šiame posėdyje buvo patvirtintas „Gimnazijų ir vidurinių mokyklų, esančių Vilniaus apskrities teritorijoje, istorijos kabinetų apžiūros-konkurso komisijos“ posėdžio protokolas.
 
Istorijos kabinetų apžiūrai – konkursui Vilniaus apskrities savivaldybių švietimo skyriai pateikė 14 kabinetų. Vertinimo komisija pirmas dvi vietas skyrė Vilniaus „Ryto“ ir Ukmergės rajono Verpių vidurinių mokyklų istorijos kabinetams, antras – Juodšilių „Šilo“ gimnazijos ir Trakų rajono Onuškio vidurinės mokyklos kabinetams, trečias – Švenčionėlių ir Šalčininkų rajonų S. Rapalionio gimnazijų istorijos kabinetams. Šių kabinetų vadovams bus skirta moralinė ir materialinė paskata.
 
Dėkojame visoms mokykloms, dalyvavusioms apžiūroje-konkurse, taip pat ir visų savivaldybių ir apskrities švietimo skyriams už nuoširdų bendradarbiavimą organizuojant konkursą. Posėdyje nutarta sausį organizuoti konferenciją „Istorijos mokytojų vaidmuo ugdant mokinių tautines, patriotines ir pilietines nuostatas“.
 
Nuotraukoje: Švietimo tarybos posėdis Trakuose. Centre – Vilniaus apskr. viršininkas J. Vasiliauskas
 
Voruta. – 2010, saus. 9, nr. 1 (691), p. 1.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra