Išrinkti kompensacijas Lietuvos žydams išmokėsiančio fondo pirmininkai

Autorius: Data: 2012-07-20 , 11:40 Spausdinti

Vilniuje į pirmą posėdį susirinkusi kompensacijos už žydų bendruomenių turtą fondo valdyba ketvirtadienį (2012-07-19) nusprendė, kad fondui pirmininkaus Lietuvos žydų bendruomenės pirmininko pavaduotoja Faina Kukliansky ir Amerikos žydų bendruomenės atstovas Andrew Bakeris.

„Valdybos posėdyje išrinkti du pirmininkai – tai F. Kukliansky ir A. Bakeris“, – BNS sakė fondo direktorius Simas Levinas.

Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą disponavimo fondo pirmininkai vadovaus per reguliarius posėdius. S. Levino kandidatūra į fondo direktoriaus pareigas bus svarstoma vėliau. Fondo direktorius vadovaus fondui tarp valdybos posėdžių.

Pasak S. Levino, ketvirtadienį vykusiame susitikime buvo rengiami dokumentai, kurie reikalingi, kad nuo totalitarinių režimų nukentėję žydai galėtų gauti kompensacijas – jie numato kriterijus, procedūras, informacijos kanalus. Į posėdį buvo atvykęs ir ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Tikimasi, jog Vyriausybės skirtos kompensacijos holokaustą išgyvenusius Lietuvos žydus turėtų pasiekti iki šių metų pabaigos.

Pasak Lietuvos žydų bendruomenės, kompensacijas galėtų gauti apie tūkstantis žydų tautybės asmenų, kurie Antrojo pasaulinio karo metais gyveno Lietuvoje ir nukentėjo nuo totalitarinių sovietų ir nacių režimų.

Pagal pernai priimtą Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymą, šiemet biudžete tam numatyti 3 milijonai litų, ir dalis šių lėšų jau pervesta specialiai paskirtam fondui.

Pernai Seimo priimtas ir prezidentės pasirašytas įstatymas numato 2013-2023 metais išmokėti 128 milijonus litų kompensaciją Lietuvos žydų religiniams, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, švietimo, mokslo tikslams Lietuvoje.

Iš šios sumos 3 milijonai numatyti šiais metais „Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvoje gyvenusiems ir nuo totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu nukentėjusiems žydų tautybės asmenims remti“.

Per nacistinės Vokietijos okupaciją nužudyta apie 195 tūkst. Lietuvos žydų, karo pabaigos sulaukė 5-10 proc. Lietuvos žydų.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Žydai , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra