Išrinktas naujas marijonų kongregacijos vadovas

Autorius: Data: 2011-02-11, 13:23 Spausdinti

Šiomis dienomis Romoje vykstančioje Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo kunigų marijonų generalinėje kapituloje išrinktas naujas kongregacijos vadovas.

Artimiausius šešerius metus kongregacijai vadovaus Lenkijos marijonų provincijos narys, 46 m. amžiaus kunigas Andrzej Pakula, pirmuosius įžadus davęs 1984 m., kunigo šventimus priėmęs 1991 m.

Marijonų kongregaciją septynioliktojo amžiaus pabaigoje įkūrė palaimintasis Stanislovas Papczynskis. Devynioliktajame amžiuje carinėje Rusijos naikinant katalikų vienuolynus, marijonų kongregacija buvo atsidūrusi ties išnykimo riba. Tačiau kaip tik tuo metu, į šią kongregaciją įstojo energingas kunigas, būsimas arkivyskupas ir palaimintasis, Jurgis Matulaitis, kurio atnaujinta marijonų kongregacija greit ėmė plėstis.

Naujausiais statistiniais duomenimis, marijonų visame pasaulyje yra 503, kurių 3 yra vyskupai, 350 kunigų, 59 klierikai, 48 broliai, likusieji – novicijai ir postulantai. Marijonai savo namus ir misijas turi dvidešimtyje šalių, veikia 9 provincijos ir vikariatai. Didžiausia yra Lenkijos provincija, turinti 259 narius. Lietuvos provincijai priklauso 16 narių. (jm)

www.radiovaticana.org/lt

Vatikanas ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra