Išrinktas Lietuvos Pirmininkavimo ES Tarybai logotipas

Autorius: Data: 2011-12-14 , 14:25 Spausdinti

Baigėsi daugiau kaip du mėnesius trukęs Užsienio reikalų ministerijos ir naujienų portalo DELFI konkursas, kurio metu kvietėme visus DELFI skaitytojus teikti idėjas, kaip galėtų atrodyti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. logotipas.

Per keturias savaites sulaukta daugiau nei 550 skaitytojų siūlymų. Pirmininkavimo ES logotipus kūrė nuo mokytojų paragintų moksleivių iki profesionalių grafikos dizainerių.

Penkias savaites DELFI skaitytojams buvo pateikiama po daugiau kaip šimtą logotipo idėjų. Šešios kiekvieną savaitę daugiausiai DELFI skaitytojų balsų surinkusios įdėjos papuolė į konkurso finalą.

Iš viso už logotipo idėjas buvo atiduota per 34 tūkstančius balsų, ES logotipų galerijos buvo peržiūrėtos apie 130 tūkst. kartų.

Lemiamas sprendimas, iš 30 finalistų išrinkti vieną geriausią idėją, buvo patikėtas komisijai – grafikos dizaino specialistams, žiniasklaidos ir Užsienio reikalų ministerijos atstovams.

Geriausia idėja buvo išrinktas Simonos Mikolaitytės darbas. Ši 23-ejų mergina, šiemet baigusi grafikos dizaino studijas, konkursui atsiuntė dvi idėjas.

Geriausiu išrinktame darbe – neužbaigti apskritimai. Anot autorės, tai rodo, jog Lietuva atvira – naujovėms, modernumui, tobulėjimui. Apskritimas daugiasluoksnis.

Pati Simona sako: „Logotipas simbolizuoja, kad ES saugo ir dirba išvien su Lietuva (apskritimas apskritime tai ES gaubia Lietuvą, o trumpos mėlynos juostelės įsipynusios raudonoje, geltonoje ir žalioje spalvoje rodo kad dirbame kartu“.

Simonai atitenka, kaip konkurso laimėtojai, atitenka ir žadėtasis prizas kelionė į „Briuselį, kokį tu nori pamatyti“. Mergina sakė jau žinanti, ką kartu vešis į laimėtą kelionę.

Laimėjusi logotipo idėja taip pat keliaus į profesionalų rankas, kuriems teks sukurti galutinę logotipo versiją, tapsiančią Lietuvos Pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. vizitine kortele.

Laimėjusios idėjos, o taip pat ir visų 30, patekusių į finalą, autoriai bus pakviesti į Užsienio reikalų ministeriją – atsiimti pelnytų prizų ir pasidalinti įspūdžiais, kaip gimė idėjos Lietuvos pirmininkavimo logotipams.

www.delfi.lt

Europos Sąjunga (ES) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra