Išrinkta įdomiausia karinė nuotrauka „Delfi.lt“ skaitytojų simpatijų prizui laimėti

Autorius: Data: 2013-05-28, 11:24 Spausdinti

Jau ketvirtą kartą naujienų portalo „Delfi.lt“ skaitytojai išrinko įdomiausią nuotrauką karinės fotografijos konkurse „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ – Lietuvos kariuomenės vyresniojo leitenanto Andriaus Česnausko pagauta akimirka „Afganistanas po mano kojomis – kelionės į atokesnį Goro provincijos rajoną metu“.

„Delfi.lt“ skaitytojų vertinimui buvo pateikta 20 nuotraukų, kurias iš daugiau kaip 400 pateiktų, atrinko konkurso komisija. Iš 3067 balsų 546 lankytojai skyrė nuotraukai laimėtojai. Antroje vietoje liko nedaug nuo nugalėtojo atsilikusi Ievos Budzeikaitės nuotrauka (463 balsai). Trečioji vieta atiteko Edvardo Velbasio fotografijai „Pelkynai: kariai savanoriai įveikinėja „Šlovės taką“ (292 balsai).

„Ne paslaptis, kad greitkelių Afganistano Goro provincijoje nėra. Norint pasiekti atokesnius rajonus, tam tinkamiausia transporto priemonė – sraigtasparniai. Nuotrauka daryta per oro patrulio į Taivaros rajoną, nutolusį nuo Čagčarano apie 180 km. Fotografijoje matomas amerikiečių sraigtasparnio „Chinook“ borto operatorius, stebintis apylinkes. 23 sraigtasparnio keleiviai, Lietuvos kariai ir civiliai, jau po pusvalandžio vykdys jiems patikėtas užduotis – apsaugą, žvalgybą, susitikimus su vietiniais gyventojais“, – taip nuotrauką pristatė autorius vyr. ltn. A. Česnauskas.

Andrius karinės fotografijos parodos pristatymo ir laureatų apdovanojimo ceremonijoje bus apdovanotas „Delfi.lt“ skaitytojų simpatijų prizu. Visi norintys pirmieji pamatyti geriausias 2012-2013 metų kariuomenės akimirkas ir sužinoti, kas laimėjo komisijos ir rėmėjų prizus, 2013 m. birželio 11 d. 16.00 val. kviečiami atvykti į Vilniuje esančią Dailininkų sąjungos galeriją. Renginyje taip pat bus pristatytas nuotraukų katalogas.

Tado Dambrausko karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ rengiamas jau devintą kartą. Konkursas yra skirtas Krašto apsaugos ministerijos fotografui ir operatoriui Tadui Dambrauskui atminti. Jis buvo talentingas Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente Tadas Dambrauskas pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

1. Vyr. ltn. A. Česnausko nuotr.

2. I. Budzeikaitės nuotr.

3. E. Velbasio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra