Įspūdingas knygos pristatymas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. sausio 29-osios dieną Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio vidurinėje mokykloje buvo organizuojamas labai iškilmingas ir svarbus renginys – knygos pristatymas „Pažink Lietuvos šaulius“. Ši knyga skiriama Lietuvos šaulių sąjungos 90-mečiui paminėti. Joje publikuojami respublikinio konkurso, vykusio 2009 m. birželio 18 d., Šiaulių Aušros muziejuje, tęsinys.
 
„Lietuvos šaulių sąjunga mokinio požiūriu“ laureatų rašiniai. Konkurse dalyvavo 26 moksleiviai iš 18 Lietuvos mokyklų, 9-11 klasių. Mokyklos dalyvavusios konkurse: Kelmės r. Šaukėnų Vlado Pūtvio–Putvinskio vidurinę mokykla, Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinė mokykla, Vilkaviškio Salomėjos Nėries, Jonavos Jeronimo Ralio, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago, Kėdainių r. Akademijos, Anykščių r. Antano Baranausko, Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Kaišiadorių r. Kruonio, Šiaulių Lieporių vidurinės mokyklos, Anykščių r. Antano Vienuolio, Tauragės „Versmės“, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos, Jurbarko Šimkaičių Jono Žemaičio, Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro, Jurbarko r. Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagr. Mokyklos. Mokiniai savo rašinius rašė trimis temomis: „LŠS tarpukario Lietuvoje“, „Vlado Pūtvio-Putvinskio gyvenimas ir veikla, jo šeimos narių likimai“ ir „LŠS šiandien“.
 
Taigi sausio 29-ąją visi susirinko į baigiamąjį renginį Šaukėnuose. Į jį atvyko daug garbingų žmonių, tokių kaip LŠS vadas J. Širvinskas, seimo narys E. Masiulis, Vlado Pūtvio-Putvinskio mokyklos direktorius A. Armalis, buvęs mokyklos direktorius A. Račas, Šiaulių Aušros muziejaus muziejininkės ir knygos sudarytojos S. Lengvinaitė bei I. Nekrašienė, Šiaulių 6-osios rinktinės jaunieji šauliai ir jų vadai. Žinoma, į knygos pristatymą buvo pakviesti ir konkurso laureatai pogrupyje „LŠS tarpukario Lietuvoje“: I vietos nugalėtoja O. Andriuškevičiūtė (Alytaus A. Ramanausko-Vanago vidurinė mokykla), II vietos laureatas M. Rozga (Židikų r. M. Pečkauskaitės vid. mokykla), III-čios vietos – I. Valentukevičiūtė (Kelmės r. Šaukėnų V. Pūtvio–Putvinskio vid. mokykla), už originalios temos pasirinkimą – S. Tijūnaitytė (Kelmės r. Šaukėnų V. Pūtvio-Putvinskio vid. mokykla). Už puikų publicistinį rašinį – L. Jurgelevičius (Mažeikių r. Židikų M. Pečkauskaitės vid. mokykla).
 
Antroji potemė – „Vlado Pūtvio-Putvinskio gyvenimas ir veikla, jo šeimos narių likimai“. I-oji vieta atiteko K. Žvynaitei, II-oji – I. Teresevičiūtei, III-oji – G. Leščinskaitei (Vlado Pūtvio-Putvinskio mokykla).
 
Trečioji požemė buvo „LŠS šiandien“. I-oji vieta – J. Kviatkauskytei (Telšių r. Varnių M.Valančiaus gimnazija), II-oji vieta – M. Vidašiūtei (Mažeikių r. Židikų M.Pečkauskaitės vid. mokykla), III-oji – E. Šapolaitei (Anykščių r. A.Vienuolio gimnazija), už puikiai perteiktus asmeninius įspūdžius – E. Kasparavičiūtei (Jurbarko r. Skirsnemunės J.Baltrušaičio pagr. Mokykla). Taip pat buvo kviečiami ir laureatus konsultavę mokytojai. Gaila, ne visi atvyko, matyt, sutrukdė nekokie keliai.
 
Renginys prasidėjo kiekvieno svečio trumpomis, šiltomis ir įsimintinomis kalbomis, sveikinamaisiais žodžiais. Viskas vyko labai sklandžiai bei įdomiai. Po pasisakymų, I. Nekrašienė ir S. Lengvinaitė pradėjo knygos pristatymą. Trumpai prisiminėme akimirkas iš Šiaulių konferencijos, muziejininkės trumpai dar kartą trumpai apžvelgė kiekvieno mokinio rašinį. Visi svečiai laureatai, jų mokytojai ir garbieji svečiai buvo apdovanoti knygomis po du egzempliorius, kad vieną galėtų kam nors padovanoti.
 
Šiame iškilmingame renginyje labai gražią programą parodė ir Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio mokyklos mokiniai, jų mokytojai. Visi salėje buvo sužavėti puikiomis dainomis.
 
Esu pilna įspūdžių. Labai džiaugiuosi, kad turėjau garbės dalyvauti tokiame konkurse, o vėliau ir konferencijoje bei knygos pristatyme. Nesigailiu nė vieno prakaito lašelio, išlieto rašant rašinį. Esu labai laiminga, kad teko spausti ranką LŠS vadui J. Širvinskui ir buvau be galo nustebinta, kai renginiui pasibaigus Jis priėjo prie manęs ir paprašė autografo, ši akimirka ilgam išliks mano atmintyje.
 
Taigi už viską labai norėčiau padėkoti renginio organizatoriams, savo lietuvių klabos mokytojai V. Vengrienei, mokyklos direktorei I. Peleckienei ir visiems mane palaikiusiems žmonėms.
 
Tikiuosi, kad ateityje dar taip pat turėsiu galimybių dalyvauti tokiuose renginiuose, pabendrauti su tokiais garbingais žmonėmis.
 
Nuotraukoje: Prie Šaukėnų V. Pūtvio-Putvinskio vid. mokyklos

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra