Įspūdingas Dalios Kasčiūnaitės XVIII-osios tapybos parodos atidarymas „Galerijoje555“

Autorius: Data: 2015-07-01 , 14:12 Spausdinti

Aštuonioliktąją personalinę tapybos parodą Ševčenkos loftų kvartale esančiame menų inkubatoriuje – „Galerijoje555“ – surengusi abstrakcionistė Dalia Kasčiūnaitė nustebino lankytojus darbų gausa bei naujais vėjais kūryboje – eksponuojama ne tik abstrakti tapyba, bet ir portretai. Tarp jų – aktoriaus Sauliaus Sipario, pianisto ir kompozitoriaus Frederikas Šopenas.

„Tokios parodos aš laukiau trisdešimt metų.Kai sovietmečiu dabartiniame Šiuolaikinio meno centre pamačiau D. Kasčiūnaitės tapybą, aš pagalvojau, kad tai yra laisvė. Ir tuomet dar negalėjaupagalvoti, kad ta laisvė kūriniuose vieną dieną persikels į Ševčenkos loftų kvartalą“, – garsios tapytojos paroda džiaugiasi „Galerijos555“ įkūrėja Violeta Moščinskienė.

Tapytoja D. Kasčiūnaitė, kalbėdama apie savo naujausią parodą, akcentavo gyvenimo karščio temą ir pabrėžė, kad parodoje pateikia per pastaruosius trejus metus nutapytus darbus. „Noriu pasidžiaugti ekspozicijos vieta, nes tokių erdvių Vilniuje trūksta, ir padėkoti visiems, kurie atėjo prisiliesti prie mano kūrybos. Pati gyvenimo karštį pajutau bene prieš keletą metų – atsirado „pasiutęs“ noras gyventi ir kurti“, – atvirauja kone pusšimtį darbų eksponuojanti menininkė D. Kasčiūnaitė.

Pagyrimo žodžių autorei negailėjo dailėtyrininkė profesorė humanitarinių mokslų daktarė Raminta Jurėnaitė. „Dalia Kasčiūnaitė –mūsų tapybos klasikė, žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Ji – eksperimentatorė, kuriai kūryba kasdien yra didelis nuotykis. Ilgai gilindamasi į tapytojos kūrybą, pastebėjau kelis reikšmingus lūžius – tapybos pokyčius. Ir šioje parodoje esantys portretai gali būti priskiriami prie pokyčių. Darbuose tikrai jaučiamas įspūdžių karštis. Juo autorė ne tik pasidalina su meno stebėtojais, bet ir „užkrečia“ juos tuo pačiu“, – analizuoja R. Jurėnaitė.

Pasak mokslininkės, menas negali egzistuoti be kitų žmonių – mene turi dalyvauti kuo daugiau skirtingų profesijų atstovų. Tai – neturi būti tik pačių menininkų susirinkimai. „Lankydamasi „Galerijoje555“ matau, kad galerijos įkūrėja Violeta Moščinskienė yra tas asmuo, kuris suvienija žmones – ir kritikus, ir autorius, ir meno mylėtojus, o jos meilė menui ir sukurtai naujai meno erdvei sostinėje įkvepia. Ši galerija tikrai dovanoja dideles galimybes menininkams“, – apibendrino R. Jurėnaitė.

Renginio svečiams savo kūrybos dainas skyrė atlikėja Monika Ilgūnaitė.

Parodos vieta: „eLoftHOTEL“, „Galerija555”, T. Ševčenkos g. 16.Galerijos darbo laikas: visus metus, kasdien nuo 10 iki 22 val. D. Kasčiūnaitės paroda veiks iki liepos 30 d.

Daugiau informacijos: „Galerijos555“ įkūrėja Violeta Moščinskienė, tel. 8 687 32295, el. paštas violeta.moscinskiene@paspara.com

Parodos ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra