Išleista knyga „Steigiamajam Seimui – 90“

Autorius: Data: 2011-05-19 , 13:53 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Edukacijos ir informacijos sk. vedėja Regina RAJECKIENĖ

Minint reikšmingą 90-metį, kai buvo išrinktas ir pradėjo darbą 1920 m. gegužės 15 d. vykęs Lietuvos Steigiamasis Seimas, 2010 m. gegužės 14 d. buvo surengta mokslinė konferencija, kurią kartu su Lietuvos Respublikos Seimu organizavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas.

Konferencijos pranešimų ir straipsnių rinkinys šiemet išleistas atskira knyga „Steigiamajam Seimui – 90“. Straipsnių autoriai – Algis Kašėta (LR Seimo pirmininkės pavaduotojas), prof. Vytautas Landsbergis (Europos Parlamento narys, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras), prof. dr. Vytautas Sinkevičius (M. Romerio universitetas), doc. dr. Saulius Kaubrys, doc. dr. Arūnas Vyšniauskas (Vilniaus universitetas), dr. Danutė Blažytė-Baužienė, dr. Algimantas Kasparavičius (Lietuvos istorijos institutas) ir kiti.

Malonu, kad knygoje išspausdintas ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus Naujausiųjų laikų karybos istorijos skyriaus vyriausiosios muziejininkės dr. Aušros Jurevičiūtės neskelbta faktografine medžiaga paremtas straipsnis „Vyriausiasis Lietuvos gynimo komitetas 1920–1922 metais“, kuriame pasakojama apie 1920 m. lietuvių kovas su lenkais.

Rinkinio pranešimų medžiaga apie 1920–1922 m. Lietuvos parlamentarizmo patirtį turėtų būti įdomi ne tik akademiniams sluoksniams, bet ir visiems besidomintiesiems Lietuvos kaip parlamentinės valstybės istoriniu likimu.

Artūro Užgalio nuotr.

Nuotraukoje: Knygos viršelis

Voruta. – 2011, geg. 21, nr. 10 (724), p. 16.

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra