Iškilmingos piligrimų palydos Sūkuriuose

Autorius: Data: 2015-05-26 , 11:58 Spausdinti

Šiųmetinės septynioliktosios piligrimų kelionės su Kryžiumi šv. Jokūbo keliu maršrutas: Lietuva – Lenkija – Vokietija – Prancūzija – Ispanija. Prasidėjo ji gegužės 5-ąją iš Žagarės per Kryžių kalną. Baigsis Santjago deKompostela mieste spalio 16-ąją. Per 165 dienas piligrimai pėsčiomis įveiks apie 4650 kilometrų. Tai žygis ir malda už taiką ir ramybę pasaulyje.

Balbieriškio seniūnijos „Vidupio“ bendruomenės pirmininko Alfonso Vitkausko iniciatyva iškilmingos piligrimų sutiktuvės bei palydos vyko Balbieriškio – Krokialaukio kelio atkarpoje. Kiekvieno kaimo: Navasiolkos, Mackių, Sūkurių, Žiūronių, Vaivos gyventojai piligrimus maloniai sutinka, perima Kryžių ir neša jį per savo kaimą, prašydami jam Dievo palaimos. Moterys pasipuošusios tautiniais drabužiais. Krašto lygumomis vilnija viltingai skambanti giesmė.

Piligrimai, tarp kurių ir grupė alytiškių, iškilmingai sutinkami Sūkurių kaime, „Vidupio“ bendruomenės centre, prie Šiluvos Marijai skirto paminklo. Skamba simniškio dainininko bei muzikanto Petro Stankevičiaus atliekama giesmė „Šiluvos Marijai“. „Nepalik, nepalik Lietuvos…“ – aidi širdį veriantys žodžiai. Ją lydi Maironio „Lietuva brangi…“ Piligrimų lūpose ir širdyse Rožinio malda. Kyla Lietuvos, ES ir bendruomenės vėliavos, skamba Laisvės varpas, iš piligrimų rankų į padangę plasnoja gyvi balti balandžiai… Iškilmes kruopščiai fiksuoja budri Zenono Šilinsko filmavimo kameros akis.

Sveikinimo žodžius taria ponas Alfonsas. O jam už šiltas, iškilmingas sutiktuves bei palydėtuves pagarbiu apkabinimu ir maldavimu dėkoja piligrimai: „O dangau, atsiųsk Lietuvai daugiau tokių žmonių, nesavanaudiškai mylinčių Dievą ir Tėvynę…“

Piligrimai pajuda Krokialaukio link, sušildyti meilės bei pagarbos liepsnelės. O sūkuriškių atminty pasilieka įsimintinas krašto istorijos fragmentas.

                                                Bronislava Tamulynienė

Religija , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra