Iškilminga Radvilų perlaidojimo ceremonija – per LRT

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Rugsėjo 5 d., šeštadienį, Lietuvos radijas ir televizija tiesiogiai transliuos LDK didikų Radvilų perlaidojimo ceremoniją. 10 valandą Lietuvos televizija pradės tiesioginę transliaciją iš Dailės muziejaus Radvilų rūmų Vilniuje. 10.45 val. bus rodoma Lietuvos televizijos dokumentinio filmo „Radvilos“ premjera (2009 m., Rimas Bružas). 11.45 val. LDK didikų Radvilų perlaidojimo ceremonija bus tiesiogiai transliuojama iš Dubingių piliavietės. Lietuvos radijas tiesioginę transliaciją pradės 12.03 val.
 
Radvilų palaikai 2004 m. buvo atrasti Dubingių piliavietėje – ši vietovė glaudžiai susijusi su LDK didikais Radvilomis ir yra šios garbingos giminės laidojimo vieta.

Archeologiniai kasinėjimai piliavietėje pradėti 2003 metais.
2004–2007 metais antropologų, istorikų, menotyrininkų ir archeologų bendromis pastangomis identifikuoti 8 Radvilų giminės atstovų palaikai: Mikalojaus Radvilos Juodojo, jo žmonos Elžbietos Šidlovieckos-Radvilienės, Mikalojaus Radvilos Rudojo, jo sūnaus Mikalojaus Radvilos, Mikalojaus Radvilos žmonos Elenos Hlebovičaitės, Mikalojaus Radvilos (M. R. Rudojo vaikaičio), Jonušo VI Radvilos ir Anos Sobkovnos (Kristupo Radvilos Perkūno pirmosios žmonos).

Radvilos buvo viena iš turtingiausių bei įtakingiausių giminių LDK. Istorijoje jie įrašyti kaip karvedžiai bei politikai, kurie priešinosi Liublino unijai, sujungusiai Lietuvą su Lenkija.

Pasak archeologo Albino Kuncevičiaus, garsios giminės palaikai buvo slepiami dėl tuo metu LDK vykusio karo. Palaikus tyrinėjęs antropologas Rimantas Jankauskas sako galintis 99 proc. patvirtinti, kad buvo rasta būtent Radvilų giminė.

Šis vienas didžiausių pastarųjų dešimtmečių Lietuvos archeologinių ir istorinių atradimų yra, pasak tyrinėtojų, ne tik svarbus Lietuvai, bet ir kitoms buvusioms LDK valstybėms, kuriose yra išlikęs šios giminės kultūrinis palikimas ir tebegyvena Radvilų palikuonys.

www.delfi.lt

K. Čachovskio nuotr.

Nuotraukoje: Sarkofagas su garsiosios giminės palaikais

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra