Įsipareigojimas laikytis finansinės drausmės – ekonominio stabilumo garantija

Autorius: Data: 2012-03-02 , 11:44 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2012 m. kovo 1 d. (Vilnius).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje dalyvavo Europos Vadovų Tarybos posėdyje.

Belgijos sostinėje susirinkę ES valstybių vadovai pasirašė naująją Europos sutartį dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje. Posėdyje taip pat buvo tvirtinami ES ekonominės politikos prioritetai, sprendžiama dėl Europos Vadovų Tarybos Pirmininko kandidatūros ir ES kandidatės statuso suteikimo Serbijai.

Prieš Europos Vadovų Tarybos posėdį Prezidentė dalyvavo šešių Baltijos ir Šiaurės šalių (NB6) vadovų susitikime. Visos NB6 šalys, taip pat ir Lietuva, pritaria finansinės drausmės nuostatoms ir ketina prisijungti prie euro zonos šalių pasirašomos sutarties.

Pagrindinis reikalavimas sutartį pasirašiusioms valstybėms – biudžetas turi būti subalansuotas arba perteklinis, ir ši nuostata turi būti įtvirtinta nacionaline teise. Tai reiškia, kad, nesvarbu, kokia bus politinė valdžia, užkertamas kelias neatsakingam išlaidavimui, ypač rinkimų laikotarpiu.

„Užtikrinti ekonominį ir finansinį stabilumą įmanoma tik atsakingai tvarkant šalies finansus. Įstatymais įtvirtinta prievolė ir tarptautinis įsipareigojimas laikytis finansinės drausmės – geriausias saugiklis šaliai ir visai Europai, padėsiantis išvengti skolų problemų ir finansinių krizių ateityje“, – sakė Lietuvos vadovė.

Prezidentės teigimu, pasirašius sutartį staigių pokyčių mūsų ekonomikai nebus – Lietuva jau dabar laikosi finansinės drausmės. Sutartis užkirs kelią finansiniam populizmui ir padės išvengti valstybių nemokumo problemų ateityje.

Europos vadovai svarstė, ir kaip dar šiemet pagreitinti ekonomikos atsigavimą. Patvirtino Ekonomikos politikos prioritetus 2012 metams. Šiais prioritetais turės vadovautis visos ES narės, planuodamos savo ekonominę politiką ir biudžetus. Kiekviena šalis juos turės įtvirtinti nacionalinėse reformų ir konvergencijos programose.

ES šalių vadovai taip pat balsavo dėl Europos Vadovų Tarybos Pirmininko paskyrimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Daugiau informacijos:

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/greitesniam_ekonomikos_atsigavimui_bendras_es_saliu_prioritetiniu_veiksmu_planas.html

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/siaures_ir_baltijos_salys_vieningai_pritaria_europos_finansines_drausmes_sutarciai.html

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra