Iš Wilno į Skorbuciany vežanti bendrovė turės mokėti baudą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šalčininkų autobusų parko direktorius Edgaras Obločinskis, kurio bendrovė autobusų maršrutus nurodo lietuvių ir lenkų kalbomis, neišsisuks nuo 450 Lt baudos.
 
Penktadienį (2010 07 09) Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė nutartį, kuria atmetė E. Obločinskio skundą dėl Valstybinės kalbos inspekcijos jam paskirtos piniginės baudos. E. Obločinskiui nepalankią nutartį dar galima skųsti Vyriausiajam administraciniam teismui.
 
Minėta bendrovė keleivius veža maršrutu „Vilnius-Skurbutėnai“/„Wilno-Skorbuciany“. Už Valstybinės kalbos įstatymo pažeidimą – kad autobusų maršrutų lentelėse šalia lietuvių kalbos neteisėtai vartojama lenkų kalba – inspekcija parko direktoriui buvo skyrusi 450 Lt baudą. Tačiau E. Obločinskis šią baudą apskundė teismui.
 
Prie bylos buvo pridėti ir būrio žmonių parašai – šie tikino norį, kad maršrutų pavadinimai būtų išversti į lenkų kalbą. „Iki šiol 20 metų nenorėjo, dabar staiga pradėjo norėti, staiga žmonės Lietuvoje nebesupranta, kur važiuoja“, – ironizavo inspekcijos viršininko pavaduotojas Arūnas Dambrauskas.
 
A. Dambrausko žiniomis, Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose su nelietuviškais maršrutų užrašais keleivius vežioja keturios bendrovės. Inspekcija už tokį pat Valstybinės kalbos įstatymo pažeidimą yra nubaudusi ir bendrovės „Irzimas“ vadovą Zygmunda Marcynkevičių. Nors jis baudą sumokėjo, pažeidimas iki šiol nepašalintas.
 
Dėl to, inspekcijos atstovo teigimu, Z. Marcynkevičių teks bausti pakartotinai. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad už pakartotinį šios rūšies pažeidimą gali būti skiriama 600-1500 Lt bauda.
 
Pasak A. Dambrausko, minėtos bendrovės vadovaujasi nebegaliojančiu Tautinių mažumų įstatymu bei Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija. „Tačiau vienu straipsniu remiasi, kitus pamiršta. Teismai išaiškino, kad nėra ko konvencija vadovautis – tai tik programinio pobūdžio dokumentas, kiekviena valstybė visas tvarkas nustato savo įstatymais, tad tokie jų argumentai – niekur netelpantys, atmestini, nelogiški ir negaliojantys“, – kalbėjo A. Dambrauskas.
 
DELFI jau rašė, kad Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose ketverius metus nesėkmingai kovojama su nelietuviškais gatvių pavadinimais.
 
Valdo Malinausko/Valstybinės kalbos inspekcijos nuotr.
 
www.delfi.lt
 
Nuotraukoje: Autobuso maršrutas „Wilno-Skorbuciany“

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra