Iš Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2008 m. kovo mėn. 28 d. posėdžiavo Vilniaus rajono savivaldybės taryba, kuri apsvarstė daugiau nei 50 klausimų. Patvirtinta pereitų metų savivaldybės biudžeto vykdymo ataskaita, pripažinta ekonomiškai nenaudinga remontuoti kai kurias gyvenamąsias patalpas, atleista arba sumažinta nuo mokesčių už žemės nuomą, paveldimą turtą, perimtas iš valstybės turtas, nustatyti 2008-2009 mokslo metų bendrojo lavinimo mokyklų klasių komplektai, priemokos mokytojams, leista rengti detaliuosius planus trylikai bendrovių, kurios numato statyti svarbius rajonui objektus, numatytos gairės esančių komunalinių įmonių reorganizavimui, patvirtinti VšĮ „Vilniaus rajono centrinė poliklinika“ mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašas ir kainos, uždaryti Avižienių, Buivydiškių ir Bukiškių medicinos punktai, nagrinėti ir priimti kiti svarbūs rajonui bei gyventojams aktualūs klausimai.
Dėl daugelio darbotvarkės klausimų nekilo didesnių diskusijų. Jie buvo gerai paruošti, išdiskutuoti komitetuose, frakcijose. Kai kuriais svarstomais klausimais priimtos pataisos, protokoliniai nutarimai. Nors Vilniaus rajono vietinių kelių remontui apskritai būtina skirti daugiau lėšų vis dėlto Tarybos nariai sutiko su kai kurių komitetų ir tarybos narių nuomone, kad iš gautos sumos būtina skirti daugiau lėšų vietinių kelių, gatvių priežiūrai. Jokia paslaptis, kad laiku nesuremontuota duobė, kitais metais pareikalaus keleriopai daugiau investicijų. Todėl pakeista sprendimo formuluotė, priversianti seniūnus didinti dėmesį kelių priežiūrai. Tikėtina, kad gavus papildomų lėšų iš kelių fondo, taryba, o ne administracijos direktorius paskirstys seniūnijoms gautas lėšas. Taryba sureagavo į gyventojų, seniūnų bei tarybos narių pastabas dėl rajone esančių, besikuriančių ir turinčių sunkųjį transportą įmonių naudojimosi vietinių kelių bei gatvių tinklu ir siūlys šių įmonių vadovams prisidėti prie jų remonto.
Vis dėlto svarstymo metu liko tam tikrų nuosėdų. Jokiu būdu nesakau, kad tai nepataisomi dalykai. Man užkliuvo savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos taikomi skirtingi standartai analogiškiems gyventojų prašymams. Tikrai palaikau ir manau, kad teisingai daroma gyventojų labui, jiems prašant, jų lėšomis pastatytus inžinerinius tinklus perimti savivaldybės nuosavybėn. Todėl sveikinu tarybos sprendimą perimti iš individualių namų statybos bendrijos „Aušra“ nuosavybės teise priklausantį turtą – žemos įtampos antžemines elektros apšvietimo linijas. Deja, prieš kelis mėnesius analogišką prašymą pateikusi bendrija „Miglė“ (Riešės seniūnija) tarybos daugumos palaikymo nesulaukė. Kodėl?
Savivaldybės taryba kiekviename posėdyje, nenusižengdama teisės aktams, mažus valstybinės žemės sklypelius, įsiterpusius tarp savininkų sklypų, sklypo ir gatvių ar pan., kai neįmanoma suformuoti atskiro sklypo, priskiria greta esantiems savininkams, jų prašymu, už nustatytą kainą. Tai gera praktika, nes lieka mažiau neprižiūrimų žemės lopinėlių, kuriuose auga piktžolės, ūkiškai panaudojama žemė, didėja biudžeto pajamos ir pan. Tačiau kai visų prašymai patenkinami, o vieno ne – kyla klausimas kodėl? Kai vienu atveju prieš priimant sprendimą yra būtina atsiklausti vietos gyventojų, kitu – to nereikia. Jeigu tvirtinama, kad kiekvienas žemės kvadratinis metras dėl jo gražinimo buvusiems savininkams Zujūnų seniūnijoje svarbus, darytina išvada, kad kitur šios problemos rajone nėra.
Palengvinta mokytojų, atvykstančių į rajono savivaldybės pavaldumo mokyklas, dalia. Jiems kompensuojamos kelionių išlaidos. Deja, paaiškėjo, kad tai nėra taikoma Vilniaus apskrities viršininko administracijos pavaldumo mokymo įstaigoms. Tad būtina kuo skubiau pataisyti galiojantį teisės aktą bei ieškoti papildomų resursų, kad kelionės išlaidos būtų kompensuojamos visiems mokytojams. Tikiu, kad tai bus padaryta.
Tarybos posėdžio aprašymą kaip ir pradėjau, norėčiau baigti teigiama gaida. Reikia pripažinti, kad Vilniaus rajono savivaldybės tarybos nario darbo sąlygos yra geros, plačiai naudojamos informacinės technologijos, gerai įrengta posėdžių salė, užtikrinta gera tarybos narių ir administracijos komunikacija, laiku pateikiama svarstomoji medžiaga, vis dažniau įsiklausoma į tarybos narių pastabas ir siūlymus. Tai mus nuteikia geriau atstovauti rajono gyventojų interesams.

Voruta. – 2008, bal. 12, nr. 7 (649), p. 16.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra