Iš naujo atraskite šaltinį „Lino verdenė“

Autorius: Data: 2011-11-29 , 08:48 Spausdinti

Sirvėtos regioniniame parke baigti aplinkos tvarkymo darbai prie vieno iš gražiausių mūsų krašto šaltinio – „Lino verdenės“. Netoliese įrengtas akmenimis grįstas pėsčiųjų – dviračių takas, pastatyta nauja pavėsinė, informaciniai stendai, dviračių stovai, suolai poilsiui. Šalia šaltinio esančio Sėtikės ežero krante nutiestas medinis lieptas.

Šaltinis „Lino verdenė“ – saugomas respublikinės reikšmės gamtos paminklas. Šaltinis išteka iš aukščiausios Švenčionių aukštumų vietos. Jo vandens temperatūra žiemą ir vasarą apie +8 laipsniai, o per sekundę ištrykšta net 6 litrai vandens. Vanduo yra gėlas, jame randama daug geležies ir sieros junginių, turinčių gydomųjų savybių.

Šaltinio duburyje kunkuliuoja daugybė verpetų su pilkai gelsvu įvairaus rupumo smėliu. Dugnas kietas (smėlis su nedideliais rieduliais), daug kur pasidengęs gelsvai rusvais dumbliais. Šaltinis trimis krentančiomis srovėmis įsilieja į Sėtikio ežerą.

„Lino verdenės“ šaltinis yra Sirvėtos kraštovaizdžio draustinyje. Draustinis saugo stačiašlaitį dubaklonį su sudėtinga hidrografine Bėlio, Bėlaičio, Sėtikio, Sirvėtos, Staškinės, Kančiogino pratekamųjų ežerų sistema.

Keliaudami prie „Lino verdenės“ šaltinio, automobilį palikite naujai įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Takas, vedantis link šaltinio, skirtas tik pėstiesiems bei dviratininkams. Laužus kurkiTe tik specialiai įrengtose laužavietėse. Neniokokite rekreacinių įrenginių, informacinių rodyklių, stendų. Būkite tvarkingi ir atsakingi, lankydamiesi gamtoje.

Kaip informavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, šaltinio „Lino verdenė“ infrastruktūra buvo įrengta pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“. Projektas finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Takelis veda prie šaltinio „Lino verdenė“

Parkai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra