Iš naujo atrandami tradiciniai lietuviški pluoštai

Autorius: Data: 2020-01-23 , 09:42 Spausdinti

Iš naujo atrandami tradiciniai lietuviški pluoštai

PR

Lietuvoje nuo seno rūbai siūti bei megzti iš avies vilnos, lino bei kanapių pluošto. Archeologiniai tyrinėjimai leidžia teigti, kad jau II–III a. Lietuvos teritorijoje rūbams siūti buvo naudojami vilnos ir lino verpalai. Vietinė žaliava buvo ne tik lengviausiai pasiekiama, bet ir tobulai tiko vietos gamtinėms sąlygoms. Per keletą tūkstančių metų patikrintas ir išbandytas linas bei vilna randa kelią ir į šiuolaikinių vartotojų širdis. Šiuos natūralius pluoštus vis labiau vertina tiek mados kūrėjai, tiek nuo sintetikos pavargę vartotojai.

Vilna – tobulas pasirinkimas žiemą ir ne tik

 

Ilgus šimtmečius avių vilna patikimai saugojo žmones nuo šalčio net pačiomis atšiauriausiomis žiemomis. Šiais laikais nebėra poreikio nuo speigo saugotis storu rūbų sluoksniu, tačiau natūrali vilna vis dar yra vertinama ir mėgstama. Modernios technologijos suteikė dar daugiau galimybių ištobulinti vilnos medžiagą, išsaugant jos pranašumus bei sušvelninant trūkumus. Storas ir sunkus vilnonis megztinis, kurio apykaklė graužia kaklą, jau tampa realybės neatitinkančiu stereotipu. Vilnos medžiaga gali būti tokia plona ir švelni, kad puikiai tinka kūdikių ir vaikų drabužėliams. Ji taip pat sparčiai populiarėja apatinės aprangos sektoriuje –  iš vilnos siuvamos kelnaitės, liemenėlės ar apatiniai marškinėliai.

Niekam ne naujiena, kad avių vilna pasižymi išskirtinėmis temperatūros reguliavimo savybėmis. Esant vėsesniam orui, ji puikiai sulaiko kūno šilumą. Tačiau gali kiek nustebinti faktas, kad vilnos rūbas gali apsaugoti nuo perkaitimo. Optimali kūno temperatūra palaikome ne tik dėl termoizoliacinių avių vilnos savybės, bet ir dėl galimybės greitai sugerti iš išgarinti drėgmę. Tai apsaugo nuo peršalimo suplukus, kai staigiai pasikeičia aplinkos temperatūra, pavyzdžiui, iš šalto lauko parėjus į šiltą patalpą.

Linas – vienas geriausių pasirinkimų vasarą

 

Linas Lietuvoje ilgus šimtmečius buvo gerbiamas ir labai vertinamas. Tiesa, kurį laiką šis tradicinis lietuviškas pluoštas buvo kiek primirštas. Pradėjus populiarėti ekologijos ir tvaraus vartojimo idėjoms, atsirado proga iš naujo įvertinti tradicinių natūralių medžiagų privalumus bei trūkumus. Pasirodo, kad lininio audinio glamžumas yra nedidelis trūkumas palyginus su jo gerosiomis savybėmis. Lininiai rūbai yra beveik nesunešiojami, nes šis  audinys itin patvarus – net 2-3 kartus tvirtesnis už medvilnę. Ši savybė itin imponuoja atsakingiems vartotojams, ieškantiems aukštos kokybės rūbų, kurie tarnautų ne vieną sezoną. Lininės palaidinės, kelnės ar suknelės nepriekaištingai atrodys daugelį metų ne tik dėl audinio patvarumo, bet ir dėl nereiklios priežiūros. Liną galima skalbti aukštoje temperatūroje, todėl nekils keblumų palaikant švarą ir šalinant dėmes.

Lininė medžiaga tobulai tinka vasariniams rūbams, nes puikiai sugeria drėgmę ir švelniai vėsina kūną. Nemažiau svarbi ir šio audinio estetika, nes jis krenta laisvai ir kuria subtilios elegancijos įspūdį.

Utenos trikotažo rūbų dizainerių komanda puikiai įrodo, kad lietuvių nuo seno naudotos ir mėgtos natūralios medžiagos audiniai puikiai tinka modernaus kirpimo rūbams. Ieškokite patrauklių rūbų visai šeimai https://www.utenostrikotazas.lt/.

Reklama , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra