Iš mero lūpų – kvietimas verslininkams prisidėti prie mokslo centro kūrimo

Autorius: Data: 2015-12-15 , 10:29 Spausdinti

Susitikime su verslininkais Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pristatė sostinėje planuojamo statyti Nacionalinio mokslo centro (muziejaus) koncepciją. Pasak mero, finansuoti jaunimui skirtas mokslo centro laboratorijas bus suinteresuotas ir verslas.

„Projektas kainuos bent 20 mln. eurų, iš kurių valstybės skiriama dalis sudarys ketvirtadalį. Dar ketvirtadalį planuojama surinkti iš viešųjų partnerių – universitetų bei savivaldybės. To nepakaks, tad natūralu, jog iškyla klausimas dėl privačių lėšų pritraukimo. Planuojame centre įrengti penkias laboratorijas: gyvybės mokslų, fizikos, chemijos, socialinių mokslų ir bendrą – fizikos, lazerių, robotikos. Tai sritys, kuriose dažnai trūksta specialistų, todėl verslui bus naudinga prie to prisidėti“, – teigė R. Šimašius.

Pasak Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus, toks mokslo centras paskatins jaunimą domėts naujomis mokslo sritimis, kurios gimsta XXI amžiuje. „Mūsų visų uždavinys bus šias erdves užpildyti turiniu. Susižavėjus atradimais, jaunuoliams atsiras noras atvažiuoti ir į įmonę pasižiūrėti, kaip tas mokslas konvertuojasi į gamybą“, – sakė V. Sutkus.

Pirmuoju Nacionalinio mokslo centro kūrimo etapu palnuojama įrengti ekspozicijas, mokomąsias laboratorijas, mokslo atrakcionų parką, planetariumą ir erdves atvirame ore.

„Kodėl tokio centro reikia? Tai bus vieta, skirta išbandyti mokslą praktiškai – paliesti, pajausti, išgirsti. Tikslas – sudominti žmones, daugiausia jaunimą, mokslu, paskatinti studijuoti ir domėtis technologiniais dalykais. Tokių mokslo centrų esame matę kitose Europos sostinėse kaip, pavyzdžiui, Varšuvoje, Kopenhagoje, Helsinkyje, tad, manome, jog potencialiai geriausia vieta jam Lietuvoje yra Vilnius“, – teigė meras.

Projekte yra numatytas ir mokslo centrą supantis mokslo parkas, kuriame bus įrengti atrakcionai su nesudėtingomis mokslinio stebėjimo erdvėmis ir bandymų atvirame ore įrengimai.

Švietimo ir mokslo ministerija yra nusprendusi šiam projektui skirti 5,6 mln. eurų. Planuojama, jog projektas gali būti patvirtintas kitąmet, o įgyvendintas – už 3-4 metų.

Kultūra Naujienos , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra