Iš lankytojų centro – į gamtą

Autorius: Data: 2013-07-11 , 13:40 Spausdinti

Lietuva – žalia šalis, turinti potencialą pažintiniam turizmui plėtoti. Unikali gamta, kraštovaizdžių įvairovė, retos augalų ir gyvūnų rūšys, gamtos ir kultūros paveldo objektai – mūsų krašto turtai, kuriuos galima išvysti apsilankius Lietuvos saugomose teritorijose.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM įgyvendina ilgalaikį projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“, kuris vykdomas ES struktūrinių fondų paramos ir kitomis lėšomis. Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose įrengiami pažintiniai takai, regyklos, pritaikomi lankymui piliakalniai, statomi informaciniai stendai ir apžvalgos bokštai, atidaromi lankytojų centrai su naujomis moderniomis ekspozicijomis…

Lankytojų centrų tikslas – sudominti ir suteikti daugiau žinių apie saugomą teritoriją, kad lankytojas vėliau galėtų savarankiškai keliauti ir pats „atrasti“ mūsų krašto gamtos lobius. Kviečiama keliauti pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis tradiciniais arba neįprastais gamtos takais.

Kiekvieno lankytojų centro ekspozicija turi pagrindinę temą, atskleidžiančią saugomos teritorijos savitumą. Sartų regioninio parko lankytojų centro tema – „Unikalus Sartų ežeras“. Anykščių regioniniame parke gamtos vertybės perteikiamos per rašytojų ir poetų mintis. Krekenavos regioninio parko tema „Nevėžio senvagių įvairovė“ įdomiai atsispindi ekspozicijos interjero dizaine – upės kilpos tarsi kybo ore.

Garso įrašai su paukščių balsais ar krašto sakmėmis, filmai apie saugomas teritorijas, herbariumai, galimybė pamatyti retas rūšis, reljefiniai regioninio ar nacionalinio parko maketai, interaktyvūs žaidimai, smegduobių ar kalvų geologiniai pjūviai, archeologinis paveldas – visa tai ir dar daugiau pamatysite moderniose lankytojų centrų ekspozicijose.

Lankytojas ekspozicijoje turi pasijusti aktyviu dalyviu, o ne pastyviu stebėtoju… Žaismingai ir kūrybiškai sudominus atvykusį į lankytojų centrą, siekiama pristatyti saugomų teritorijų vertę ir pakviesti dažniau lankytis gamtoje.

Kviečiame apsilankyti naujuose lankytojų centruose, gauti visą informaciją apie saugomos teritorijos vertybes, lankytinas vietas, įdomiausius gamtinius maršrutus ir vėliau savarankiškai arba su gidu keliauti po gamtą!

Iš lankytojų centro – į gamtą (maršrutai):

Anykščių regioniniame parke

Aukštaitijos nacionaliniame parke

Aukštadvario regioniniame parke

Asvejos regioniniame parke

Biržų regioniniame parke

Dieveniškių istoriniame regioniniame parkas

Dubysos regioniniame parke

Dzūkijos nacionaliniame parke

Gražutės regioniniame parke

Kauno marių regioniniame parke

Krekenavos regioniniame parke

Kurtuvėnų regioniniame parke

Kuršių nerijos nacionaliniame parke

Labanoro regioniniame parke

Metelių regioniniame parke

Nemuno kilpų regioniniame parke

Neries regioniniame parke

Pagramančio regioniniame parke

Panemunių regioniniame parke

Rambyno regioniniame parke

Salantų regioniniame parke

Sartų regioniniame parke

Sirvėtos regioniniame parke

Tytuvėnų regioniniame parke

Veisiejų regioniniame parke

Varnių regioniniame parke

Ventos regioniniame parke

Vištyčio regioniniame parke

Žagarės regioniniame parke

Žemaitijos nacionaliniame parke

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra