Iš Europos Parlamento sugrįžus

Autorius: Data: 2017-06-26 , 14:29 Spausdinti

Iš Europos Parlamento sugrįžus

Vilma RIABOVIENĖ, Vilniaus „Ryto“ progimnazijos istorijos mokytoja, www.voruta.lt

Nieko neįprasto, jog birželio 10- 17 d. grupė mūsų progimnazijos moksleivių „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nacionalinio konkurso laureačių D. Juršėnaitės ir P. Tarabildaitės, lydimų istorijos mokytojos V. Riabovienės dr. Europos Parlamento narės Laimos Liucijos Andrikienės kvietimu lankėsi Europos Parlamente. Tai  iš ties puikus atliko darbo įvertinimas.

Kelionės metu aplankėme Vroclavą, kuriame išsibarstę daugybė Vroclavo nykštukų – daugiau nei 300 mažų bronzinių skulptūrėlių, kurių visų tikrai nepajėgėme surasti. Mus pasitiko auksinė Praha su Prahos Gradu, didingąja Šv. Vito Katedra, karališkaisiais sodais, Karolio tiltu, Senamiesčio aikšte, rotuše ir įžymiuoju astronominiu laikrodžiu, kuris vis restauruojamas.

Aplankėme Niurnbergą, kuris ne tik sužavėjo vokiškojo renesanso dailininko A. Diurerio namu, viduramžių gatvelėmis, „Šeimos karuselės fontanu“, kitomis įžymybėmis.

Labiausiai visi laukėme kelionės į Strasbūrą, kur birželio  12 d. mus pasitiko Europos Parlamento narė L. Andrikienė, gausus jos padėjėjų būrys, kuris ne tik supažindino kokius sprendimus priima Europos Parlamentas, bet teko pabuvoti ir posėdžių salėje, susipažinti kokius klausimus nagrinėja parlamentarai, kur jie sėdi. Smagu buvo išgirsti ir kito Lietuvos atstovo EP nario  P. Auštrevičiaus balsą diskutuojant. Parlamentas paliko neišdildomą įspūdį ir tiesiog buvo keista, kaip tarpusavyje gali bendrauti skirtingų šalių 751 parlamentarai.  Vis tik čia, Strasbūre ir Belgijos sostinėje Briuselyje priimami patys svarbiausi Europai sprendimai. Pasigrožėję Strasbūru, paplaukioję Illo upės kanalais vakare Strasbūro centre restorane toliau su p. L.  Andrikiene gvildenome problemas, kurios labai svarbios šios dienos Europai.

Kelionės pabaigoje aplankėme Vokietijos miestą Bambergą, kuris, kaip ir senovės Roma  įsikūręs ant septynių kalvų ir didžiuojasi puikiai išlikusiu senamiesčiu, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Katedra, Senieji vyskupų rūmai, senoji ir naujoji rotušės, žydinčios rožės nuteikė puikiam poilsiui ir neišdildomiems įspūdžiams.

Ačiū už pakvietimą į kelionę Lietuvos gyventojų genocido  ir rezistencijos centrui ir Europos parlamento narės Laimos Andrikienės komandai. Siekiamybė labai svarbu, ir jeigu ji realizuojasi, tai neįtikėtina. Pamatyti, kaip gyvena Europos žmonės, kuo didžiuojasi, kokios problemos iškyla šios dienos europiečiams, taip pat labai aktualu. Ir manau, jog labai svarbu prisiminti vienos prancūzų šeimos, kurią sutikome mažame Mutzig miestelyje žodžius: nesvarbu, kur mes gyvename, mes esame bendra Europos šeima ir privalome visi sugyventi, privalome suprasti, užjausti vieni kitus ir tik mūsų pastangų dėka Europa bus geresnė.

Su Europa verta susipažinti, Europą reikia pamatyti.

Kultūra Lietuva - Belgija Rytų Lietuva Švietimas , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra