Iš esybės plaukiantis nuoširdumas

Autorius: Data: 2018-09-10 , 10:56 Spausdinti

Iš esybės plaukiantis nuoširdumas

Eiles skaito Virginijus Kalvėnas. Foto iš E. Saldžio asmeninio archyvo

Ona STRIŠKIENĖ, Lietuvos kaimo rašytojų, Panevėžio r. literatų klubo „Polėkis“ narė, www.voruta.lt

Biržų rajono neįgaliųjų draugijos Literatų klubas „Svajokliai“ daug metų vasaros pabaigoje rengia poezijos šventes. Esant galimybei, būtinai važiuoju pas juos. Nuo pirmo žvilgsnio pajunti geranoriškumą, nuoširdumą. Šventėms visada pasiruošiama iš anksto, nuvykęs pasijunti – esi lauktas.

Rugpjūčio 30 dienos popietę Biržų pilyje vyko klubo „Svajokliai“ poezijos ir draugystės šventė. Tą dieną švęstas dvidešimtpenkmetis, pirmininkas – Egidijus Saldys. Klubo nariai ir svečiai rinkosi pasidžiaugti kūryba, bendryste. Šventės  metu  pristatytas kūrybos almanachas „Pakelės medžiai”. Šia gražia proga sveikino dalyvavę šventės svečiai – LR Seimo narys Audrys Šimas, jo padėjėja Eugenija Prokopovičienė, Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus vardu jo padėjėja Stasė Eitavičienė, meras Valdemaras Valkiūnas su patarėja Danute Martinkėniene, neįgaliųjų draugijos pirmininkė Lidija Dainuvienė.

Draugystės ir poezijos šventės dalyviai ant Biržų pilies laiptų

Registruojantis visiems šventės dalyviams buvo dovanotos spalvingos šventės emblemos. Beje, kvietimas į šventę buvo nuostabus (jo gali pavydėti didelių renginių organizatoriai). Šiuos šventinius akcentus sukūrė poetas, bardas Antanas Stugys iš Radviliškio. Klubo pirmininkas Egidijus Saldys pasveikino susirinkusius, tylos minute pagerbė rugpjūtį Amžinybėn iškeliavusios klubo narius Egidijų Šatą ir Stefą Bekerienę.

 Čia norėčiau priminti E. Saldžio eilutes iš jo eilėraščio „Jubiliejinei poezijos šventei“:

Mes esam broliai likimu panašūs

Ir kiekvienam paguodos žodį nešam.

Palinkim laimės ir geros sveikatos

Ir mūsų žodžiai šiandien jau knygoj matos.

Pirmininkas padėkojo almanacho redaktorei, mielai visų patarėjai, nuoširdžiai mokytojai Vladai Balbierienei. Knygos įvade V. Balbierienė pabrėžia: „Literatams šis klubas ir kūryba yra paskata judėti į priekį, žvelgti į aplinką ir į save skvarbesniu žvilgsniu, nugalėti sunkumus, fizinį skausmą, ligą ir vienatvę. Tai galimybė savo sielą atverti kitiems, išsakyti asmenines patirtis, išgyvenimus, atradimus ir praradimus. Jų žodis gydo, guodžia, gali pravirkdyti ir pakylėti sielą iki euforijos.“ Klubo Jis nuoširdžiai dėkojo almanacho rėmėjams LR Seimo nariams Viktorui Rrinkevičiui ir Audriui Šimui, jo padėjėjai Eugenijai Prokopovičienei, knygos maketuotojai Aldonai Lavickienei iš Skapiškio.

Klubo nariai prisistatydami skaitė savo kūrybą. Jiems buvo įteiktos gėlės, almanachai, padėkos raštai. Svečiai literatai iš Anykščių, Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio rajonų sveikino, įteikdami Egidijui gėlių ir paskaitydami po savo kūrybos eilėraštį. Šventę dainomis paįvairino radviliškietis Antanas Stugys, panevėžiečių kolektyvas „Šarma“.

Šventinis stalas

E.Saldys padėkojo visies susirinkusiems už dalyvavimą, mielą bendrystę ir pakvietė kartu pasivaišinti, pabendrauti. Dėkojo „Biržų duonai” už saldumynus, Rinkuškio gamyklai už mineralinį vandenį ir gardžią girą. Biržų J Bielinio bibliotekai už suteiktas patalpas.

Mane kas kart vis žavi jų klubo narių nuoširdumas, betarpiškas bendravimas, niekur neskubėjimas, įsiklausimas į kitą žmogų. Čia buvo ir vežimėliuose, ir sunkiai vaikščiojančių, ir  silpniau reginčių, visi smagiai bendravome. Kartu gerta kava, vaišintasi didžiuliu jubiliejiniu tortu, kitais gardumynais, o svarbiausia daug ir nuoširdžiai bendrauta.

RenginiaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra