Iš esmės keičiami teritorijų planavimo principai

Autorius: Data: 2013-04-29 , 13:52 Spausdinti

2013 m. balandžio 29 d. Vyriausybė pasitarime iš esmės pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Teritorijų planavimo įstatymo ir su juo susijusių teisės aktų pataisoms, leidžiančioms iš esmės patobulinti teritorijų planavimą. Pataisomis keičiamas šiuo metu galiojantis teritorijų planavimo teisinis reguliavimas ir sukuriama nauja teritorijų planavimo sistema.

Nustatoma, kad mažiausias planavimo objektas yra kvartalas, o ne žemės sklypas, todėl detaliaisiais planais numatoma planuoti esamas arba naujai planuojamas miestų ir miestelių dalis, kvartalus, esamus arba naujai planuojamus užstatyti kaimus, jų kvartalus. Savivaldybės planuoti privalės kvartalais, o ne sklypais, kaip dabar, kai vienam sklypui rengiamas detalusis planas. Todėl teritorija bus planuojama ir tvarkoma kompleksiškai, nebe padrikai. Ir žmonės, ir verslininkai galės lengviau pasikeisti žemės naudojimo būdą – tiesiog savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu.

Įstatymo projektu sumažinamas privalomai rengiamų teritorijų planavimo dokumentų skaičius. Atsisakant dalies teritorijų planavimo dokumentų rengimo bus taupomos lėšos, gerinama verslo aplinka ir mažinamos sąlygos korupcijai.

Priėmus įstatymo pataisas teritorijų planavimo, o kartu ir visas statybos procesas bus daug paprastesnis ir greitesnis. Tai pajus ir ketinantys statytis gyvenamąjį namą žmonės, ir statybomis užsiimantys verslininkai. Sąlygos investuotojams taip pat bus gerokai patrauklesnės.

Visų pirma sumažės norinčiųjų statyti gyvenamuosius namus išlaidos – jiems nebereikės mokėti už teritorijų planavimo dokumentų rengimą. Gyventojams ar verslininkams, ketinantiems vykdyti statybas žemės sklype, pakaks parengti statybos projektą ir gauti statyti leidžiantį dokumentą, o užstatymo planus turės rengti savivaldybės. Jos bus įpareigotos finansuoti ir organizuoti bendrųjų ir detaliųjų planų rengimą, neperkeliant finansavimo naštos sklypų savininkams ar naudotojams. Net jeigu savivaldybės ir nebus parengusios detaliųjų planų ar vietovės lygmens bendrųjų planų, bus galima statyti statinius teisėtai valdomame žemės sklype vadovaujantis savivaldybės bendrojo plano sprendiniais.

Kad savivaldybės galėtų efektyviau planuoti teritorijas, net 40 proc. bus sutrumpintos planavimo procedūros, atsisakyta besidubliuojančių procedūrų. Detaliuosius planus tvirtins savivaldybės administracijos direktorius, todėl politikai nebegalės kištis detaliai planuojant teritorijas.

Teritorijų planavimo įstatymo ir su juo susijusių teisės aktų pakeitimų projektai bus teikiami Seimui, kai Vyriausybė artimiausiu metu pritars jiems savo posėdyje.

Spaudos tarnyba

Vyriausybė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra