Iš draugystės tikimasi ir naudos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Oficialaus vizito į Lietuvą atvykęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius su prezidente Dalia Grybauskaite 2010 m. spalio 14-ąją sutarė gerinti abiejų valstybių ekonominius santykius. Krašto vadovė pažadėjo, kad Lietuvos parama Ukrainos eurointegraciniams siekiams bus tęsiama.
 
Po vakarykščio susitikimo Lietuvos ir Ukrainos vadovai pasirašė abiejų šalių strateginės partnerystės įgyvendinimo gaires 2011-2012 metams. Pasak prezidentės D. Grybauskaitės, planuojama plėtoti bendradarbiavimą energetikos ir transporto srityse.
 
„Yra tam tikrų planų, mes labai džiaugiamės, kad abiejų šalių energetikos ministrai jau pradėjo diskutuoti konkrečius derybinius planus“, – žurnalistams sakė krašto vadovė. Ji pabrėžė, kad ir Lietuva, ir Ukraina tikisi abipusiai naudingų projektų. Anot prezidentės, politiškai viena kitą palaikydamos valstybės padidins naudą, kurią gali atnešti dvišalis bendradarbiavimas.
 
Tarsis su Baltarusija
 
Lietuvos ir Ukrainos prezidentai vakar tvirtino, kad ateityje bus mėginama tartis su Baltarusija dėl ukrainietiškos elektros ir kitų energetikos šaltinių importo per Baltarusijos teritoriją į Lietuvą.
 
„Su ponia prezidente susitarėme, kad tokį trišalį darbą vykdysime, bendradarbiausime ir gerokai pagerinsime šio klausimo rodiklius. Reikia bendradarbiauti energetikos srityje – tai ne tik elektros energijos tiekimas, tai ir naftos tiekimas, ir dujų tiekimas“, – tvirtino V. Janukovičius.
 
D. Grybauskaitė pridūrė, kad vien Lietuvos ir Ukrainos kontaktų neužtenka. „Elektros laidai, dujotiekiai, naftotiekiai eina per Baltarusijos teritoriją. Ankstesni planai nebuvo realizuoti, nes nebuvo užtikrintas pralaidumas per Baltarusiją. Būtina kalbėtis su šios valstybės vadovais. Energetika negali būti plėtojama vienos ar dviejų šalių pagrindu, tai yra regioniniai procesai“, – pabrėžė ji.
 
Pritrauktų prekių srautus
 
Aptariant bendradarbiavimą transporto srityje, D. Grybauskaitė akcentavo būtinybę plėtoti transporto koridoriaus „Vikingas“ projektą. „Džiaugiuosi dėl to, ką išgirdome, nes naujoji Vyriausybė tam skiria daug dėmesio ir tos problemos, kurias Ukrainoje matėme anksčiau, ypač muitinių procedūrų taikymo srityje, mums bent buvo pažadėta, bus sprendžiamos tikrai greitai“, – sakė D. Grybauskaitė. Anot jos, efektyvus „Vikingo“ darbas leistų pritraukti didesnius prekių pervežimo srautus iš Kaukazo, Turkijos ir Šiaurės šalių, kurios jau domisi tokiomis galimybėmis.
 
„Mums paranku bendrauti transporto ir energetikos klausimais“, – tvirtino V. Janukovičius. Ukrainos vadovas pridūrė, kad vienas svarbių siekių – skatinti dvišalę prekybą ir siekti, kad metinė jos apyvarta išaugtų nuo 450 mln. iki 1 mlrd. JAV dolerių.
 
Turi atlikti namų darbus
 
Prezidentų susitikime taip pat dėmesio skirta Ukrainos europinės integracijos procesui.
 
D. Grybauskaitės teigimu, ji iškėlė klausimus dėl Kijevo vykdomų reformų kokybės. „Pasakiau kai kurią nuomonę, kuri pradeda sklandyti kai kuriose Europos šalyse, apie reformų kokybę. Prezidentas į daugelį klausimų man atsakė. Dar kartą pabrėžiau, kad Lietuva galės Ukrainai padėti tiek, kiek Ukraina darys namų darbus, kiek bus atvira šalis, kiek gins žmogaus teises ir spaudos laisvę“, – sakė ji.
 
Anot prezidentės, mūsų valstybė pasirengusi padėti Ukrainai artėti prie Europos pasidalydama savo patirtimi, resursais ir politiniu palaikymu.
 
V. Janukovičius savo ruožtu pabrėžė, kad Ukraina eina savo kelią Europos integracijos linkme ir šiame kelyje yra įvairių problemų – tiek objektyvių, tiek subjektyvių. Ukrainos prezidentas tikino, kad planuojama daug dirbti kuriant pilietinę visuomenę ir kovojant su korupcija. Ukrainos prezidentas taip pat aiškino jaučiąs biurokratų ir korumpuotų politikų priešinimąsi reformoms. „Šiandien Ukraina pasirengusi integruotis į Europos Sąjungą (ES) tiek, kiek pasirengusi Europa“, – tvirtino V. Janukovičius.
 
Petro Malūko nuotr.
 
www.lzinios.lt
 
Nuotraukoje: Prezidentai V. Janukovičius ir D. Grybauskaitė vakar sutarė gerinti abiejų valstybių ekonominius santykius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra