Irake padėtas katalikiško universiteto kertinis akmuo

Autorius: Data: 2012-10-26 , 17:53 Spausdinti

Spalio 20 dieną Irako autonominiame Kurdistano regione, Erbilo mieste, buvo padėtas privataus katalikiško universiteto kertinis akmuo. Apie šį universitetą arkivyskupas Bashar Warda prabilo prieš gerus metus, 2011-aisiais. Šiandien projektas jau pradeda įgyti formą. Numatyta 2015 metais užbaigti universitetą, kuriame galės mokytis apie 3000 studentų – ne tik krikščionių, bet visų konfesijų, orientuojantis į humanitarinius ir mokslinius-techninius mokslus.

Arkivyskupas Warda pažymėjo, kad universiteto projektas rodo, jog krikščionys nori aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, prisidėdami prie tų sričių, kuriose jau turi daug patirties – švietimo ir sveikatos apsaugos.

Šventėje dalyvavęs Šventojo Sosto nuncijus Jordanijoje ir Irake arkivysk. Giorgio Lingua gerai išryškino universiteto projekto iššūkius.

Visų pirma, anot apaštalinio nuncijaus, tai drąsos aktas, prieš srovę einantis pasirinkimas, už kurį nuopelnai atitenka arkivyskupui Warda ir jo bendradarbiams. Drąsos aktas, nes iššūkiai dideli. Reiks didelių materialinių ir žmogiškų resursų. Turint galvoje pesimizmą dėl krikščionių ateities Irake, tai dar labiau pažymėtina.

Prieš srovę einantis pasirinkimas, nes daugelis, ypač jaunimas, nori palikti šalį ieškant geresnių gyvenimo sąlygų. O universitetas pasiūlys galimybę likti ir suteikti savo indėlį tiek krikščionių bendruomenei, tiek visai šaliai.

Universitetas žada pasivadinti „katalikišku“. Apaštalinis nuncijus arkiv. Lingua priminė, kad pagal Bažnyčios dokumentus tai reiškia, kad universiteto akademinė bendruomenė vadovaujasi krikščioniškais principais; kad apmąsto žmogaus pažinimą ir pati siūlo naujas įžvalgas tikėjimo šviesoje; kad padeda Dievo tautai ir visai žmonijai kelyje link transcendentinio tikslo, kuris visiems teikia prasmę.

Tai reiklūs katalikiško universiteto požymiai, tačiau nereikia manyti, kad konfesinis elementas būtų vyraujantis ir visą kitą atmetantis. Priešingai. Katalikiškas universitetas turi siekti dialogo tarp tikėjimo ir mokslo. Vatikano II Susirinkimo tėvai išreiškė įsitikinimą, kad tarp žmogaus pažinimo ir tikėjimo negali kilti principinio kontrasto, nes žemiški dalykų ir tikėjimo tikrovės pradžia yra tas pats Dievas.

Šventojo Sosto diplomatas taip pat palinkėjo, kad būsimosios akademinės bendruomenės santykiai būtų šilti, kad vyrautų sveika konkurencija, o ne pavydas; kad atvykę į universitetą pajustų, kad tai katalikiškas universitetas pagal Evangelijos pagal Joną žodžius: „Iš to visi pažins, kad esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus“.

Vatikano radijas

Nuotraukoje – Irako arkivyskupas Bashar Warda

Katalikų Bažnyčia Religija , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra