Ir vienas žmogus gali tapti laisvės simboliu

Autorius: Data: 2018-10-05 , 16:07 Spausdinti

Ir vienas žmogus gali tapti laisvės simboliu

www.voruta.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje padėjo gėlių vainiką ir pagerbė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą.

Po 60 metų trukusių paieškų, partizano palaikai šių metų birželio mėnesį buvo atrasti Našlaičių kapinėse.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva laidoja savo didvyrį – žmogų, kuriam žodžiai Laisvė ir Valstybė buvo svarbiau už visą pasaulį. Pasak Prezidentės, A. Ramanauskas-Vanagas – geriausias įrodymas, kad ir vienas žmogus gali tapti visos tautos laisvės simboliu, todėl jo kapavietės atradimas – ypač brangi dovana Lietuvai.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad po 6 dešimtmečių atrastų Lietuvos partizanų vado palaikų iškilmingas perlaidojimas – dar viena galimybė visam pasauliui parodyti, kad niekam neleisime šmeižti ir juodinti savo šalies didvyrių atminimo.

Valstybinės A. Ramanausko-Vanago laidotuvės vyks 2 dienas. Šiandien visuomenė su juo gali atsisveikinti Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, rytoj 15 val. Antakalnio kapinėse įvyks laidotuvių ceremonija.

Laidotuvių ceremonijoje Antakalnio kapinėse dalyvausianti Prezidentė čia dalyvauti kviečia visus galinčius. Prezidentės teigimu, tai išskirtinė galimybė visiems kartu atiduoti pagarbą vienam iš didžiausių mūsų laisvės simbolių.

Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado A. Ramanausko-Vanago palaikai buvo rasti šių metų birželį.

Partizanas buvo sulaikytas 1956 m. spalio 12 dieną. Metus kankintam A. Ramanauskui-Vanagui buvo įvykdyta mirties bausmė. Tačiau iki šių metų vasaros jo palaidojimo vieta nebuvo žinoma.

Prezidentės spaudos tarnyba

In memoriam , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra