Ir vėl sueiga pas Martyną Jankų

Autorius: Data: 2014-08-13 , 11:43 Spausdinti

Ir vėl sueiga pas Martyną Jankų

Tradicinė, visoje šalyje žinoma ir svečių iš visur sulaukianti sueiga pas Martyną Jankų ir šiemet nestokojo žiūrovų, veiksmo, naujovių ir įdomių režisūrinių sprendinių. Kaip visuomet ir visai naujai, šventę prasmingais pranešimais, pasisakymais bei švytinčiais geranoriškais veidais papuošė vydūniečių draugijos nariai vedini idėjinio vado profesoriaus Vaclovo Bagdonavičiaus. Susirinkusieji išklausė keletą įdomių pranešimų, pagerbė Mažosios Lietuvos patriarcho Martyno Jankaus atminimą Bitėnų kapinaitėse.

Kaip visuomet ir vėlgi visai naujai šventę darė ypatinga tarptautinio profesionalių dailininkų plenero užbaigimas ir darbų pristatymas po atviru dangumi. Savivaldybės meras Virginijus Komskis kiekvienam dailininkui įteikė padėkos raštą ir nuoširdžiai sveikino šią analogo ne tik Lietuvoje, tačiau net Europoje neturinčią iniciatyvą – puoselėti ir kasmet atnaujinti Martyno Jankaus paveikslų sodą.

Ir dar vienas ypatingas apdovanojimas iš Mero rankų buvo įteiktas pirmajai ir dabartinei Martyno Jankaus muziejaus direktorėms – Giedrei Skipitienei ir Liudvikai Burzdžiuvienei. Moterų rankas papuošė ypatinga Mero dovana – Amžinosios Rambyno knygos mažoji kopija, kuri teikiama ypatingai nusipelniusiems garsinant Pagėgių kraštą, populiarinant šio krašto unikalumą, istorinę praeitį, puoselėjant bei propaguojant šviesuolių Vydūno, M. Jankaus ir kt. idėjas ir mintis.

Vakarą įstabiai užbaigė Donelaičio metams skirta Poezijos impresija su Klaipėdos dramos aktore Regina Šaltenyte, operos solistu Liudu Mikalausku ir atlikėju Valdu Andriuškevičium.

Muziejus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, skaičiusi pranešimą, skirtą Elzės Jankutės jubiliejui, taip pat padėkojo rėmėjams bei visiems sueigos bičiuliams, nepabojusiems staiga prapliupusio lietaus ir puikiai leidusiems laiką pas Martyną Jankų.

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

pagegiai.lt, nuotr. – gindia.lt

Uncategorized , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra