Invokacija pradedant Lietuvos Sąjūdžio XIII suvažiavimą

Autorius: Data: 2011-06-09 , 14:24 Spausdinti

Invokacija pradedant Lietuvos Sąjūdžio XIII suvažiavimą

Invokacija pradedant Lietuvos Sąjūdžio XIII suvažiavimą 2011 m. birželio 4 dieną.

Kun. Robertas Grigas

Gerasis Dieve,

žmogaus Kūrėjau ir vienintelis Išlaisvintojau, su meile kreipiamės į Tave, tikėjimu išpažindami, kad esi suteikęs mums valios laisvę bei pasirinkimo galimybę, kaip svarbiausią asmens orumo ir tautų suverenumo pagrindą.

Esi suteikęs mums laisvę, kaip dvasinės žmogaus prigimties žymę ir Tavo, Dieve, paveikslo ir panašumo liudijimą, tuo pačiu ir teisę šią brangiausią Dangaus dovaną ginti.

Tu vienas Dieve, žinai, kiek kartų Lietuvos istorijos kelionėje turėjome ginti savo žmogiškąjį orumą ir tautinę laisvę didžiausių aukų, skausmo ir praradimų kaina. Psalmės žodžiais tariant, Tu tebesaugai odmaišiuose surinktas naikinamųjų Sibiro tremčių ašaras, Rainių, Medininkų, Vilniaus ir Tėvynės giriose pralietą kraują…

Tikime, kad Tavo malone, iš šio pasiaukojimo ir kraujo prieš 20 metų vėl prisikėlė Nepriklausoma Lietuva.

Šiandien dėkojame Tau, Viešpatie, už atgautosios laisvės dovaną, kaip gėrio kūrybos galimybę.

Dėkojame už laisvės dovaną, kaip gėrio liudijimą pasauliui – „gerą pavyzdį“ ir viltingą įkvėpimą tautoms, kurioms tebėra paneigta apsisprendimo teisė – Čečėnijai, Tibetui, visiems kuriuos engia “nuodėmės struktūros” ir naikina nūdienos„“blogio imperijos“.

Kaip ir neseniai patirtos rezistencijos dienomis, taip ir šiandien prašome Tave, Dieve – išsaugok visų pirma mūsų dvasinę laisvę ir riterystę laisvėje – kad niekada nepanaudotume savosios laisvės kitų pavergimui, kitų vergijos pateisinimui ar konformistiškam, konjunktūriškam, išdavikiškam vergijos pasaulyje toleravimui.

Suteik mums Kristaus išminties kovoti su priespaudos formomis, kurios pasireiškia ir demokratijose bei suvereniose šalyse – kad įstengtume pasipriešinti laisvę žudančiai korupcijai, socialiniam neteisingumui, žmogaus gyvybės ir esminių teisių negerbimui.

Suteik, Viešpatie, savo amžinąjį atilsį ir gailestingumo šviesą visiems kovojusiems, kentėjusiems ir žuvusiems dėl Lietuvos laisvės, teisingumo, doros.

Pagerbkime jų atminimą maldos susikaupimo ir tylos minute. Ačiū.

Eriko Ovčarenko (www.15min.lt) nuotr.

Nuotraukoje: Kun. R. Grigas

Katalikų kunigai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra