Interviu su nauju Marijos radijo programų direktoriumi

Autorius: Data: 2012-10-23 , 09:53 Spausdinti

Interviu su nauju Marijos radijo programų direktoriumi

Spalio 7-12 dienomis vidurio Italijos Umbrijos regiono Collevalenza miestelyje vyko penktasis Pasaulinis Marijos radijo suvažiavimas, kuriame, kartu su visame pasaulyje šiuo metu veikiančių beveik septynių dešimčių Marijos radijų vadovais, dalyvavo ir Lietuvos Marijos radijo prezidentė Egidija Vaicekauskienė ir iš programų direktorius pareigų besitraukiantis vyskupas nominatas Kęstutis Kėvalas. Kartu su jais į Pasaulinės Marijos radijo šeimos suvažiavimą buvo nuvykęs ir Lietuvos Marijos radijo programų direktoriumi ką tik paskirtas kunigas Gintaras Blužas ofs.

Turėdami progos Romoje susitikti su kunigu Gintaru, pirmiausia jo ir paklausėme su kokiomis mintimis, su kokiomis naujomis idėjomis jis imasi šio darbo? 

Kun. Gintaras Blužas ofs: Pirmiausia, tai, aišku, reiks priprasti prie to kas yra, išsistudijuoti kaip viskas veikia, susipažinti. Nežadu nieko iškart atėjęs keisti. Pirmiausia reikės susipažinti, nes man tai yra visiškai naujas dalykas, iš parapijos atėjus į radiją visiškai naujas darbo pobūdis.

VR: … atėjęs iš parapijos. Gal tuomet kiek plačiau ir apie savo kunigiškosios tarnystės patirtį iki šito naujo paskyrimo…

Esu kunigas jau aštuoneri su puse metų. Teko keliose parapijose būti vikaru. Daugiausia laiko, penkerius su puse metų, praleidau Jonavoje. Ten mus su kun. Audrium Mikitiuku paskyrė naujos parapijos kūrimui. Bus statoma nauja bažnyčia. Tad vien pastoracinė patirtis.

Jūs taip pat priklausote Mažesniųjų brolių trečiajam ordinui. Tai irgi suteikia tam tikrą atspalvį darbo stiliui…

Nežinau, ar darbo stiliui, bet man asmeniškai tai suteikia daugiau laisvės. Ypač klusnumo įžadas. Štai, kad ir tarnaujant parapijoje: mes su klebonu vienmečiai draugai, bet klusnumas labai išlaisvina. Kai žinai šitą tiesą apie save, yra laisviau. Kai Arkivyskupas klausia, sakau: jeigu tinku – gerai. Taip kur kas paprasčiau negu svarstyti, atsisakinėti. Pasitikint Dievu paprasčiau, lengviau įsiklausyti, kad per vyskupą Dievas kalba. Tai daug ramybės duota. Pakankamai su ramybe ateinu į tas naujas pareigas.

Su tokiomis mintimis, su tokiais linkėjimais, ir mes tikimės, kad Jūsų darbas bus sėkmingas ir mūsų bendradarbiavimas taip pat.

Ačiū už pokalbį.

Vatikano radijas

Religija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra