Interjero „Metų paletė 2012“ apdovanojimuose – naujų talentų paieškos

Autorius: Data: 2013-01-26 , 10:29 Spausdinti

Geriausius Lietuvos architektus ir interjero dizaino specialistus kasmet pagerbiantis konkursas „Metų paletė“ pirmą kartą ketina įvertinti ir talentingus studentus. Aštuntąjį kartą rengiamuose apdovanojimuose šiemet įtraukta „Metų dizaino naujoko“ nominacija.

Tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse rengiami konkursai tampa tramplynu karjerą pradedantiems ir užsakymų ieškantiems jauniems specialistams. Motyvacija būti pastebėtam ir įvertintam vilioja nemažai dizaino ir architektūros studentų, teigia Vilniaus Dailės akademijos dizaino katedros vedėjas Juozas Brundza. „Jauniems dizaino, architektūros specialistams svarbu abu dalykai – tiek pranešti apie save, tiek galimybė sulaukti darbo, stažuočių pasiūlymų prestižinėse tarptautinėse, ar vietos įmonėse. Turime nemažai tokių pavyzdžių. Interjero dizainas mūsų akademijoje – viena populiariausių specialybių. Pastaraisiais metais augo ir daiktų dizaino, kaip perspektyvios profesijos, populiarumas, nes vis daugiau įmonių domisi inovacijomis, eksperimentuoja kurdami vienetinius gaminius“, – pabrėžia J.Brundza.

Tarptautinė architektūros ir dizaino profesionalų komisija geriausius interjero sprendimus „Metų paletei“ laimėti tradiciškai rinks trijose svarbiausiose kategorijose – privataus, visuomeninio ir biuro interjerų. Šiemet į komisiją pakviesti pasaulinio garso architektai, suomis Ilkka Suppanen iš Helsinkio ir Mireia Pla, dirbanti ir kurianti Barselonoje bei Londone. Tuo tarpu dizaino ir architektūros tendencijas sekantys žmonės internete taip pat turės galimybę rinkti „Publikos“ interjerą.

Kas buvo „ant bangos“ interjere 2012 m.? Pasak vienos iš apdovanojimų iniciatorių, dažų gamintojo „Sadolin“ rinkodaros specialistės Editos Bruzgės, interjero planuotojai  pamažu grįžta prie tradicinio stiliaus. „Šaltumas ir sterilumas interjeruose vis dažniau keičiamas į spalvingesnius dekoravimo sprendimus, suteikiančius interjerui šilumos. Taip pat vis daugiau atsiranda elegantiškų interjerų, dvelkiančių prabanga, naudojamos blizgios tekstūrinės medžiagos. Apdovanojimų komisiją jau kelinti metai stebina įgyvendinti įdomūs interjero projektai netradicinėse erdvėse – mokyklose, vaikų darželiuose, muziejuose ir net vienuolynuose. Šiemet tikimės, kad naujų idėjų pateiks ir komisiją nustebins studentų darbai“, – sakė E. Bruzgė.

Dizaino ir architektūros projektus „Metų paletės“ apdovanojimams, kuriuos rengia dažų gamintojas „Sadolin“ ir žurnalas „Namas ir aš“, studentai kviečiami pateikti iki vasario 15 d., profesionalai – iki sausio 31 d. Geriausių darbų laureatams kovo mėnesį bus įteiktos „Sadolin“ spalvų paletės paauksuotuose dėkluose, o „Metų dizaino naujokas“ bus paskatintas specialiu prizu.

Daugiau informacijos: Edita Bruzgė, UAB „Akzo Nobel Baltics“ rinkodaros specialistė, tel.: +370 5 231 11 33, el.paštas: editab@sadolin.lt

Lietuva , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra