Integruotas projektas „Pasakų šalyje“

Autorius: Data: 2014-12-04 , 15:49 Spausdinti

„Čia, pasakų šaly, gyvenome kartu

Kur debesys aukšti, tik mes.

Tai – svajonių pilis, ją statėme visi

Vieni kitiems – kartu“.

Lapkričio 28 dieną mūsų mokykloje vyko integruotas projektas „Pasakų šalyje“. Stebuklingoje šalyje susitiko: Eitminiškių vidurinės mokyklos, Čiužiakampio pagrindinės mokyklos ir Butrimonių pagrindinės mokyklos vaikai.

Projekto tikslas – supažindinti mokinius su pasakomis, gilinti žinias apie pasakas, lavinti mokinių kūrybiškumą ir komunikabilumą; skatinti mokinių saviraišką bei lietuvių kalbos žodyno turtinimą.

Vaikai, pasirinkę vieną iš labiausiai patikusių pasakų, padedami mokytojų, rengė vaidinimus, gamino dekoracijas bei kaukes. Penktadienio rytą mažieji artistai sugūžėjo į salę.

Renginį pradėjome žodžiais: „Jei tikite pasaka, turit suprasti, kad šiandien ją reikia patiems susirasti!“. Mūsų mokyklos mokiniai ir atvykę svečiai rodė 10 minučių trunkantį vaidinimą pasirinktos pasakos motyvais: pasirodymas „Pasiklydusios pasakos“ (Butrimonių pagrindinė mokykla), improvizuotas skaitymas-vaidinimas pagal Donaldo Biseto pasaką „Stebuklingas medis“ (Eitminiškių vidurinė mokykla), pasaka „Vilkas ir septyni ožiukai“ (Čiužiakampio pagrindinė mokykla). Po įspūdingų pasirodymų visi mokiniai mokyklos koridoriuje ant ilgo balto popieriaus lapo įvairiausiomis spalvotomis priemonėmis piešė mėgstamiausias pasakas („Dangus griūva“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Bremeno muzikantai“) ir patikusius pasakų veikėjus (Raudonkepuraitę, Vilką, Saulę ir Mėnulį, septynis ožiukus). Taip pat vaikai dalyvavo viktorinoje „Iš pasakų skrynelės“. Šioje viktorinoje vaikai galėjo parodyti savo pasakų išmanymą. Mokyklos valgykloje Jonukas ir Gretutė pavaišino vaikus spurgomis ir bandelėmis. Renginio pabaigoje visi dalyviai buvo pakviesti bendram „Raudonkepuraitės šokiui“.

Smagu buvo stebėti, kaip mažieji aktoriai, vaidindami ir spontaniškai improvizuodami, įgijo vaidybinės patirties bei pasitikėjimo savimi. Inscenizacijos suteikė vaikams kūrybinio džiaugsmo, o stebėjimas kaip vaidina draugai dovanojo puikias emocijas. Ir dar maloni staigmena – direktorė Vilija Žutautienė dėkojo visiems dalyviams už dalyvavimą ir pasirodymus , už suteiktą galimybę kiekvienam vaikui laisvai improvizuoti. Kiekvienai mokyklai įteikta padėkos raštai, vaikų rankų darbo medaliai  ir saldžiosios dovanos- saldainiai.

„Ir aš ten buvau, saldų medų gėriau…“

Nuoširdžiai dėkojame Vytauto Miškinio prekybos-gamybos įmonei už „Jonuko ir Gretutės vaišes“ (bandeles ir spurgas) ir lietuvių kalbos mokytojai-stažuotojai Renatai Kolendo už pagalbą ruošiant ir pravedant viktoriną „Iš pasakų skrynelės“.

Butrimonių pagrindinės mokyklos mokytojos:

pradinių klasių mokytoja Olga Žukienė

biologijos vyr. mokytoja Liucija Zagorenko

Kultūra Lietuva , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra