Inovatyviam lietuviškam verslui – išskirtinis Vokietijos dėmesys

Autorius: Data: 2013-06-20 , 11:07 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Vokietijos ūkio apdovanojimų laureatus. Aštuntą kartą Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų rengiamuose apdovanojimuose kasmet dalyvauja inovatyviausios į Vokietiją eksportuojančios Lietuvos įmonės. Šiemet apdovanojimas įteiktas aukštųjų technologijų įmonei „Brolis Semiconductors“, atidariusiai moderniausią Rytų Europoje puslaidininkių lazerių laboratoriją.

„Šiemet ypatingas dėmesys skirtas jaunam verslui. Džiaugiuosi, kad turime kuo didžiuotis. Nepriklausomoje Lietuvoje išaugo nauja verslo profesionalų karta. Tai – žmonės, turintys viziją ir drąsos. Pasiryžę patys susikurti darbo vietas ir nustebinti pasaulį. Jie nesėkmes priima kaip pamokas, neišvengiamai vedančias į sėkmę. Šių ambicingų verslininkų dėka Lietuvos verslas tampa Europos verslu. Jie prisideda, kad Lietuva būtų konkurencinga globalioje rinkoje“, –sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva turi daug talentingų žmonių, tačiau vien to nepakanka. Gerovę galime susikurti tik tada, kai nebijodami rizikuoti ir klysti paversime savo idėjas paklausiomis prekėmis. To Lietuvoje vis dar mokomės, tačiau šiandienos laureatų sėkmės istorijos – geriausiai įkvepiantys pavyzdžiai.

Pasak Prezidentės, Lietuvai ir Europai sėkmingas gali būti tik vienas kelias – grįstas konkurencingumu, dinamiškumu ir inovacijomis. Lietuvos ir Vokietijos verslo bendradarbiavimas prisideda prie inovatyvaus verslo kūrimo ir padeda puoselėti skaidraus verslo kultūrą.

Vokietijos investicijos Lietuvoje siekia beveik 4 milijardus litų. Tai trečia didžiausia investuotoja Lietuvoje. Vokietija pirmauja pagal lietuviškų prekių eksportą ir užima 4 vietą pagal bendrą eksporto iš Lietuvos apimtį. Lietuvoje šiuo metu veikia 520 vokiškų įmonių ir daugiau nei 1000 bendrovių, turinčių vokiško kapitalo dalį.

Liepos 11–13 dienomis į mūsų šalį valstybinio vizito atvyksta Vokietijos Prezidentas Joachimas Gauckas. Vizito metu Lietuvos ir Vokietijos verslininkai bendradarbiavimo perspektyvas aptars Lietuvos ir Vokietijos verslo forume, kurį Prezidentūroje atidarys valstybių vadovai.

Prezidentės Spaudos tarnyba

ELTA nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra