„Inostrannaja literatura“ lietuviško numerio pristatymo renginiai Maskvoje

Autorius: Data: 2015-04-09 , 15:25 Spausdinti

Jurgio Baltrušaičio namuose prie LR ambasados balandžio 8 dieną įvyko lietuvių literatūrai skirto literatūros žurnalo „Inostranaja literatura“ numerio pristatymas. Leidinys balandžio 9 d. pristatomas Valstybinėje užsienio literatūros bibliotekoje, o balandžio 10 d. – Jurgio Baltrušaičio vardo Maskvos vidurinėje mokykloje.

Žurnalo numerį pristatys „Inostrannaja literatura“ vyriausiasis redaktorius Aleksandr Livergant, taip pat dalyvaus lietuviško numerio sudarytojos – Lietuvos kultūros instituto projektų koordinatorė Rūta Mėlinskaitė ir Marija Čepaitytė, rašytoja Dalia Staponkutė, poetas ir savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius Gytis Norvilas bei lietuviško numerio vertėjai: Jurgis Jefremovas, Aleksandra Vasilkova, Anna Gerasimova, Nikolaj Kotrelev, Tamara Perunova.

Lietuvių literatūrai skirtas žurnalo „Inostrannaja literatura“ (2015, Nr. 3) kovo numeris pavadintas „Lietuva: išsklaidyta ir surinkta“. Anot projekto koordinatorės Rūtos Mėlinskaitės, šis pavadinimas gana tiksliai apibrėžia tai, kas įvyko ir vyksta ne tik Lietuvos literatūroje, bet ir istorijoje. Žurnalo viršelį puošia Lenkijoje gyvenančio lietuvių dailininko Stasio Eidrigevičiaus paveikslas, kuriame – trys broliai lietuviai. Paveikslas nutapytas 1990 metais, kai Lietuva vėl tapo nepriklausoma.

Anot šio projekto koordinatorės R. Mėlinskaitės, „Išsklaidymo ir surinkimo patirčių suvokimas jau davė vaisių, kurie anksčiau nebūtų turėję sąlygų subręsti. Tik dabartinėje Lietuvoje galėjo atsirasti pjesė apie lietuvių mistifikatorių, kuris paskui Adomą Mickevičių atvažiuoja į Paryžių, apstulbindamas Honoré de Balzacą ir George Sand, arba pasakojimas apie tai, kaip du „veteranai“, savo laiku kovoję prieš „miško brolius“, Šv. Stanislovo dieną ieško pinigų degtinei, arba lietuvio pranciškono esė, apmąstanti lietuvių kaltę prieš žydus. Ir tik dabar toje pačioje lentynoje viena šalia kitos gali stovėti „miško brolio“ Liongino Baliukevičiaus-Dzūko, poeto išeivio Alfonso Nykos-Niliūno ir sovietinių laikų literatūros mokslininko Vytauto Kubiliaus dienoraščiai ar Kipre gyvenančios Dalios Staponkutės esė romanas. Visa tai – lietuvių literatūros, jos dramaturgijos, mažosios prozos, poezijos ir dokumentinės prozos, tik mažoji dalis, atrinkta daugmaž laikantis duotos temos rėmų. Tikimės, kad šis lietuvių literatūros pluoštelis priartins ir padės suvokti rusakalbiui skaitytojui Lietuvos praeitį ir dabartį“.

Lietuvos kultūros instituto informacija

Lietuva - Rusija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra