Iniciatyva, verta plačios sklaidos

Autorius: Data: 2012-02-20 , 13:47 Spausdinti

Vytautas GULIOKAS, Kaunas

„Pasveikinkim tremtinius“ – tokį edukacinį – socialinį projektą, sutinkant šių metų Vasario 16 dienos šventę, LPKTS Kauno filialo Panemunės poskyrio pirmininkė Junelė Purienė, edukologijos magistrė, pati gimusi tremtyje paruošė ir realizavo su šio rajono Kauno humanitarinės pradinės mokyklos (direktorė Antanina Džiugienė), Panemunės pradinės mokyklos (direktorė dr. Virginija Rupainienė), Kauno Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos (direktorė Dalia Andrikienė) ir Kauno Žiburio vidurinės mokyklos (direktorė Birutė Balčiūnienė) mokytojais bei moksleiviais.

Šiuo projektu buvo siekiama: plėtoti kartų tarpusavio santykius, sukurti šventinę nuotaiką sau ir senjorams, įtraukti pačią jauniausią kartą į šventinius renginius. Čia XXI amžiaus vaikai turėjo galimybę prisiliesti prie Naujausios mūsų šalies istorijos skaudžių įvykių, kuriuos dar mena daugelio jų seneliai ar proseneliai. „Tremties“ žodžio reikšmę jiems teko įsisavinti bei suprasti praeito šimtmečio vidurio dešimtmečių istorijos šviesoje. Tam talkino moksleivių ekskursijos į Kauno rezistencijos ir tremties muziejų.

Šių mokyklų mokytojai sugebėjo nuteikti savo auklėtinius paruošti nuoširdžius sveikinimus buvusiems sovietinių represijų gyviems liudytojams, kurių kiekvienas buvo papuoštas vaikiškos fantazijos piešinėliais jiems suprantama patriotine tema ir papildytas eiliuotais žodžiais.

Vienas iš jų

Tėviškė, šalie gimta,

Posmuos apdainuota.

Liaudies juostoj išausta,

Tu nesumeluota.

Sveikinimai, lydint pedagogams, buvo įteikti šventės dienomis ir tapo netikėta staigmena, tiems, kurių dauguma ir okupacijos tamsoje nebuvo praradę vilties savo šalies atgimimu. Nuoširdžioje mokinukų apsuptyje buvo sustiprintas pasitikėjimas augančia jauniausia karta – valstybės klestėjimo garantu.

Mokyklose buvo išplatintas straipsnis „Sibiras – skaudi lietuvių tautos istorijos dalis“, kuriame buvo pateikta papildoma informacija, kaip šiame tolimame ir nesvetingame krašte atsirado tūkstančiai mūsų tautiečių, pradedant XIX amžiaus antrąja puse. Tai papildomos žinios istorijai, kurią mažiesiems šio projekto dalyviams teks ateityje mokytis iš istorijos vadovėlių. Daugelis iš jų ilgam įsimins šią pirmąją istorijos pamoką, atliktą visuomeniniais pagrindais.

Šis projektas, dabar virtęs istorija, nelieka be atgarsio. Jis buvo aptartas mokyklose. Kauno Motiejau Valančiaus pradinės mokyklos tinklalapyje jau vasario 17 dieną buvo patalpinta informacija, kad Šančių mikrorajone gyvenantys tremtiniai buvo aplankyti šios mokyklos mokinių bei pasveikinti su Vasario 16-osios švente ir, ištvėrusiems sunkius negandų metus, palinkėta sveikatos bei daug džiugių metų. Čia buvo patalpintos nuotraukos, kuriose dvi porelės mokinukų 1b ir 2c klasių (mokytojos K. Čebakovienė ir R. Garskienė) įteikia sveikinimus garbingo amžiaus tremtinėms. Turiningas Kauno Žiburio vidurinės mokyklos tinklalapis, kuriame Vasario 16-osios dienos proga patalpinti net tris muzikiniai klipai, iš kurių vienas išsiskiria savo originalumu, panaudojant poeto Maironio poezijos žodžius. Patriotinių temų netrūksta ir kitų mokyklų tinklalapiuose. Prašosi klausimas, ar negalėtų mūsų Sąjunga panaudoti mokslo įstaigų virtualią erdvę ryšiams tarp kartų?

Junelės Purienės nuotr.

Nuotraukose:

1. Kauno Žiburio vidurinės mokyklos 1c klasės mokiniai su mokytoja Almine Mikalauskiene ruošia sveikinimus tremtiniams Vasario 16 d. proga

2. Kauno Žiburio vidurinės mokyklos 3b klasės mokiniai su mokytoja Lina Klimiene prie klasės paruoštų sveikinimų stendo tremtiniams Vasario 16-osios proga

3. Kaune, Aukštuosiuose Šančiuose gyvenantį buvusį tremtinį Algimantą Repečką su Vasario 16 dienos švente pasveikino Kauno Žiburio vidurinės mokyklos moksleiviai

Vasario 16-oji , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra