Ingės Lukšaitės misinginis irklas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. vasario 4 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskio bibliotekoje įvyko kultūros istorikės, docentės, habilituotos daktarės, Lietuvos mokslo ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Martyno Mažvydo premijos laureatės Ingės Lukšaitės 70-mečiui skirtos parodos atidarymas. Parodą rengė Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskio biblioteka, Lietuvos mokslų akademijos humanitarinio ir socialinio mokslo skyrius, Lietuvos istorijos institutas.
 
Paroda prasidėjo Mokslų akademijos Vrublevskio bibliotekos direktoriaus pavaduotojo Povilo Saudargo sveikinimo žodžiu jubiliatei. „Profesorė gimė gausioje ir nusipelniusioje šalies kultūrai šeimoje. Ingė Lukšaitė visuomet miela, šilta ir džiaugiamės, kad esate su mumis,“ – kalbėjo P. Saudargas. Skambėjo Vilniaus m. folklorinio ansamblio „Dijūta“ atliekamos L. Rėzos „Iš trijų rytų“, M. Jankaus „Prieš kalną beržai“ ir „Meiliai išgerčiau“ dainos.
 
Evangelikų reformatų vardu I. Lukšaitę sveikino Lietuvos evangelikų reformatų Konsistorijos prezidentė Renata Bareikienė ir ev. reformatų kun. Raimondas Stankevičius. „Sėjate širdimi ir protu palaimintą dirvą ir joje veši turtingas derlius, tai puikiausiai įrodo ši paroda. Savo darbais teikiate neįkainojamas dovanas ypač, mums, reformatams, – sakė R. Bareikienė. – Kai atsiverčiame Jūsų išleistas knygas apie ev.reformatus, reformaciją Lietuvoje, tai mums viskas pasirodo kaip ant delno. Jūsų darbai mums neįkainojama atsvara ir postūmis judėti į priekį.“
 
I. Lukšaitę sveikino gausus bendramokslių, bendradarbių ir Sąjūdžio bendražygių būrys. Mokslų akademijos bibliotekos direktorius prof. J.Marcinkevičius pažymėjo, jog jubiliatė išleido puikią knygą apie reformaciją Lietuvoje. Pasak, prof. G. Blažienės, jubiliatė „turi stuburą, kurio nesulaužė jokios valdžios“. Vilniaus universiteto bibliotekos direktorė B. Butkevičienė prisiminė drauge su I. Lukšaite praleistus jaunystės metus. Dar ilgai netilo sveikinimo kalbos. I. Lukšaitė buvo vadinama idealia mokslininke, nacionaline vertybe, kelrode žvaigžde.
 
„Kuomet jaunas žmogus susimąstai būti mokslininku pagalvoji, ką daryti? Turi kažką rinktis. Turi eiti pirmyn. Jau pusę amžiaus einu pasirinkimo keliu, – kalbėjo I. Lukšaitė, prisipažinusi, kad į priekį mane veda „baisus smalsumas ir žinių godulys“ . Mokslininkė šiltai prisiminė savo studijų laikus, akademinę veiklą, bendradarbius, išleistus leidinius.
 
Autorės nuotr.
 
www.ref.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Kultūros istorikė habil. dr. I. Lukšaitė
2. Profesorę sveikino bendradarbiai ir Sąjūdžio bendražygiai

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra