Informacija apie prisipažinusius bendradarbiavus su sovietų specialiosiomis tarnybomis įslaptinta 75 metams

Autorius: Data: 2015-06-30 , 12:15 Spausdinti

Seimas priėmė Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo pataisą (projektai Nr. XIIP-3061(2), kuria siekiama apsaugoti asmenų, kurie savanoriškai prisipažino slapta bendradarbiavę su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, interesus. Už teisės akto pakeitimą balsavo 80 Seimo narių, prieš – 12, susilaikė 17 parlamentarų.

Įstatyme nutarta įtvirtinti, kad informacija apie prisipažinusius ir į įskaitą įrašytus asmenis įslaptinama 75 metams.

Projektą inicijavusi Vyriausybė siūlė prisipažinusius įslaptinti visam laikui, tačiau Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pažymėjo, kad nei teisės aktai, nei kitų NATO valstybių praktika nenumato įslaptinimo neribotam laikui terminų.

„1990 m. kovo 27 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pareiškime, kuriuo asmenys buvo raginami prisipažinti bendradarbiavę su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, buvo garantuojama, kad informacija apie šiuos asmenis niekada nebus oficialiai skelbiama“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte. Iki šiol buvo remiamasi Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatyme įtvirtintais terminais: informacija, žymima slaptumo žyma „Visiškai slaptai“, įslaptinama 30 metų, informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“ – 15 metų.

 

Rimas Rudaitis

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius

Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra