Inauguracijos iškilmės Paluknio „Medeinos” gimnazijoje

Autorius: Data: 2015-06-01 , 15:48 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministro 2015-04-10 įsakymu Nr. V-327 ir Trakų rajono savivaldybės tarybos 2015-04-30 sprendimu Nr. SI-113 akreditavus vidurinio ugdymo programą Paluknio „Medeinos” vidurinė mokykla tapo Paluknio „Medeinos” gimnazija. Sėkmingai įgyvendintas vidurinio ugdymo programos akreditacijos procesas tapo puikia proga surengti inauguracijos iškilmes.

Gegužės 29 dieną statuso pasikeitimo proga šis sumanymas ir buvo įgyvendintas.            Nuo šios dienos pradėtas naujas mokyklos gyvavimo etapas, kupinas naujų iššūkių ir naujos atsakomybės. Saulė šį ypatingą rytą negailėjo savo spindulių, lyg sveikindama susirinkusius. O jų į inauguracijos iškilmes susirinko ne viena dešimtis. Vidurdienį Rūdiškių muzikos mokyklos orkestro lydima administracijos, mokytojų ir mokinių šventinė kolona iš mokyklos kiemo pajudėjo bažnyčios link, kur vyko mišios, kurias aukojo Paluknio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Tadas Švedavičius, meldęsis už gimnazijos bendruomenę – mokinius, jų tėvus, administraciją ir visus mokyklos darbuotojus. Mišių metu buvo pašventinta nauja gimnazijos vėliava. Ją šventindamas, parapijos klebonas sakė: „Linkiu, kad ši bendruomenė vienytųsi krikščioniško tikėjimo bei meilės pagrindu“.

Po pamaldų visa mokyklos bendruomenė sugūžėjo į kiemą, kuriame pritariant būsimiesiems gimnazistams ir svečiams nuskambėjo Vinco Kudirkos himnas. Prie įėjimo į mokyklą Trakų rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė ir gimnazijos direktorius Vytautas Gustas iškilmingai atidengė naują mokyklos lentą. Šios akimirkos sulaikę kvėpavimą laukė mokiniai, mokytojai, kaimo bendruomenės atstovai, svečiai. Ypač džiaugėsi ir savo emocijų netramdė šių metų dvyliktokai – dvidešimtoji abiturientų laida, kuri gaus jau ne vidurinės mokyklos, o gimnazijos baigimo brandos atestatus.

Iš gimnazijos kiemo inauguracijos iškilmės persikėlė į aktų salę. Iškilmėse kalbėjęs gimnazijos direktorius Vytautas Gustas dėkojo mokytojams, esamiems ir buvusiems mokiniams. Jis neslėpė, kad kelias iki mokyklos akreditacijos nebuvo lengvas, kartais atrodė, kad vidurinės mokyklos išsaugoti nepavyks. Už paramą ir palaikymą direktorius dėkojo Trakų savivaldybės merei Editai Rudelienei, administracijos direktoriui Jonui Liesiui, visai Tarybai, Trakų Švietimo centro direktorei Nijolei Lisevičienei. „Atverčiame naują istorijos puslapį, kuris mus įpareigoja dirbti taip, kad gimnazija taptų patrauklia žinių ir informacijos vieta, bendravimo namais. Kiekvieną bendruomenės narį kviečiu tyliai širdyje pasižadėti į gimnazijos istorijos puslapius įrašyti tik gerus ir prasmingus sakinius, nes niekas kitas nekuria gimnazijos veido, tik mes patys, mūsų mokytojai, mokiniai, jų darbai, žinios, pasiekimai“, – sakė gimnazijos direktorius Vytautas Gustas.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vitalijos Dovydėnienės kalboje buvo akcentuota, jog tapimas gimnazija – tai iššūkis, kurio norėjome ir kurį įveikėme. Ji džiaugėsi ne tik nauju statusu, bet ir suplanuotais tikslais bei numatytomis veiklomis, taip pat padėkojo visai gimnazijos bendruomenei, rajono politikams, valdžios atstovams ir visiems, kurie tikėjo ir buvo kartu kelyje į gimnaziją.

Itin svarbus inauguracijos iškilmių momentas – tai priesaika. Iškilmių vedėjai, lietuvių kalbos mokytoja Liudmila Maksimec ir istorijos mokytojas Dainius Kuchanauskas, į sceną  pakvietė administracijos atstovus. Virpančiais iš jaudulio balsais mokyklos direktorius Vytautas Gustas ir direktoriaus pavaduotoja Vitalija Dovydėnienė pasižadėjo būti ištikimais „Medeinos” gimnazijai, laikytis jos nuostatų, sąžiningai ir garbingai atlikti savo darbą. Taip pat buvo pasižadėta naujomis idėjomis ir iniciatyvomis telkti mokyklos bendruomenę prasmingai veiklai. Gimnazijos administracijai buvo įteiktos simbolinės regalijos, pagamintos mokinių rankomis.

Šventės proga gimnazijos bendruomenę pasveikino Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė Danguolė Sabienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys, Trakų rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, Trakų rajono Švietimo skyriaus vyr. specialistė Regina Žukienė, Trakų švietimo centro direktorė Nijolė Lisevičienė, Trakų švietimo pagalbos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Baranauskas, Paluknio seniūnė Marija Golubovska, Paluknio bendruomenės „Dienmedis” pirmininkė Alina Rizgelienė.

Nuoširdžius sveikinimų žodžius tarė Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė, „Balto link” draudimo brokerių bendrovės direktorius Saulius Peleckas, VĮ Trakų miškų urėdijos urėdas Vygantas Mierkis, Paluknio girininkijos girininkas Algimantas Paliutis, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorė Jolanta Martyncevienė, Aukštadvario gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas, Trakų gimnazijos direktorius Marian Kuzborski,  Rūdiškių gimnazijos direktoriaus  pareigas laikinai einanti Rima Kazlauskienė, Paluknio vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liudmila Narkevič, Paluknio lopšelio – darželio direktorė Irena Kravčiun, Paluknio kaimo bibliotekos vedėja Danutė Nekulsian, buvusios mokytojos Janina Lapkovskaja, Aldona Gaidienė, Anželika Vunš.

Per iškilmes daug ko linkėta, daug kuo pasidžiaugta, daug kas prisiminta. Greta linkėjimų nepamiršti ir gimnazijai patikėti įsipareigojimai. Iškeltas uždavinys tapti atvira, patrauklia žinių ir informacijos buveine ir prasmingo žmonių bendravimo namais. Į iškilmes susirinkę svečiai buvo pamaloninti gyva muzika, pianino, akordeono, gitaros melodijomis, skambiomis solinio ir kolektyvinio būrelio (vadovė muzikos mokytoja Renata Joknienė) abiturienčių Gintarės, Lauros, Viorikos, Gabrielės dainomis, pradinių klasių muzikinio teatro studijos „Lašeliukai“ (vadovės pradinio ugdymo mokytojos Neringa Krutikovienė, Lina Ganevičienė, Laima Samosionokienė) nuotaikingu pasirodymu. Mokytojas Dainius Kuchanauskas pristatė mokyklos istoriją, svarius mokinių laimėjimus rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose. Iš popieriaus pagamintų suknelių kolekcija, kurios iniciatorė technologijų vyr. mokytoja Vida Lapėnienė, labai gražiai papildė koncertinę programą. Iškilmes vainikavo bendra mokinių ir mokytojų daina  „Tėviškės dainos.

 Daugiau kaip dvi valandas mokykla buvo panaši į didžiulį skruzdėlyną, kuriame aidėjo juokas, per kraštus veržėsi džiaugsmingos emocijos, laukė malonios staigmenos ir dovanos. Turiningas renginys buvo pratęstas neformalioje aplinkoje prie arbatos, kavos puodelio, skoningai pagamintų sumuštinių bei šventinio torto.

Paluknio „Medeinos” gimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja „Balto link” draudimo brokerių bendrovės direktoriui Sauliui Peleckui, UAB „Medarvitas”  vadovui Dariui Perstiniavičiui, IĮ vadovui Česlovui ir Vitalijui Zachaževskiams, ŽŪB „Merkys” vadovui Valerijui Jusioniui, UAB „Lukonė” vadovei Zigfridai Ruškevič už pagalbą organizuojant inauguracijos iškilmes.

Tariame AČIŪ ir visiems kitiems, šią ypatingą dieną buvusiems drauge su mumis!

Daiva DAUKŠEVIČIENĖ,

Paluknio „Medeinos” gimnazijos

lietuvių kalbos mokytoja

Stanislovo Samosionoko nuotr.

Trakų rajonasKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra