In memoriam. Romaldui Samavičiui atminti

Autorius: Data: 2015-06-03 , 16:35 Spausdinti

Eidamas  65-uosius  metus gegužės 8 d. mirė  Romaldas Samavičius – istorikas, pedagogas, istorijos mokytojas ekspertas. 1968 m. Romaldas baigė Raguvos vidurinę mokyklą. 1975 m. – istorijos studijas Vilniaus Valstybinio pedagoginio  instituto Istorijos fakultete ir įgijo istorijos ir visuomenės mokslų mokytojo specialybę.

Baigęs studijas Romaldas  pradėjo dirbti Pedagogikos mokslinio tyrimo institute. Vėlaiu dirbo   Kultūros darbuotojų tobulinimosi institute,  Vilniaus politechnikume, Kultūros paveldo centre, Gyventojų genocido ir rezistencijos  tyrimo institute. Pamažu ėmė domėtis Lietuvos kultūros problemomis ir įstojo į  Vilniaus Universiteto aspirantūrą.  Ją neakivaizdiniu būdu baigė 1991 m. Mokslinis darbas visuomet buvo Romaldo  akiratyje. Kultūros klausimais yra paskelbęs straipsnių mokslinėje  spaudoje. Viena iš Romaldo domėjimosi sričių buvo Lietuvos vietovių istorija. Didelį dėmesį skyrė  gimtosios Raguvos istorijai. 1997 m. ir 1998  m. buvo vienas straipsnių rinkinio „Raguvos praeitis“ II ir III dalies sudarytojų. Didžiausią paminklą  savo kraštui Romaldas pastatė redaguodamas  Lietuvos valsčių serijos monografiją „Raguva“. Šioje monografijoje buvo išspausdinta  15 jo straipsnių, skirtų Raguvos valsčiaus mokykloms, šio krašto istorikams bei įžymiems  žmonėms. Ne mažesnį dėmesį Romaldas skyrė ir Vilniaus miesto istorijai. 1980-1982 m. jis lankė Vilniaus gidų kursus, kuriuos baigė, tačiau ekskursijų vadovu nedirbo. 1999 m. jis buvo   individualiosios  programos  Vilniaus miesto istorija   ( Vilnius:Leidybos centras, 1999m.)  bendraautorius . Romaldas buvo vienas  iš sudarytojų   ir rengiant pagal šią programą  du leidinius –   Vilniaus miesto istorijos skaitinius(Vilnius:Vilniaus knyga, 2001m.) bei Vilniaus miesto istorijos dokumentus  (Vilnius:Vilniaus knyga, 2003m.).

Jis taip pat buvo  serijos  Atmintinos lietuvių tautos šventės  ir dienos  leidinių  Vasario 16-oji Lietuvos Valstybės atkūrimo diena (Vilnius: Žaltvykslė, 2007m.) bei Kovo  11-oji Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena  ( Vilnius:Žaltvykslė, 2008) vienas iš sudarytojų.  Romaldas iš viso yra paskelbęs virš 50 įvairios apimties straipsnių.

Romaldas taip pat visą gyvenimą turėjo didesnį ar mažesnį pedagoginį krūvį. Jis istoriją  dėstė  Vilniaus politechnikume bei Kultūros darbuotojų tobulinimosi institute. Vėliau, atkūrus Nepriklausomybę, dirbo įvairiose Vilniaus miesto mokyklose. Sukaupta pedagoginė patirtis buvo įvertinta – 1996 m.vyriausioji pedagogų atestacinė komisija  suteikė  istorijos mokytojui RomalduiSamavičiui  istorijos mokytojo eksperto kvalifikacijos kategoriją. Romaldas dirbo įvairiose  Vilniaus miesto mokyklose—Mykolo Biržiškos gimnazijoje, Viršuliškių vidurinėje mokykloje, Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje ir kt.

Įvairių mokyklų mokiniams Romaldas įsiminė kaip gerai išmanatis istoriją, ramus, visuomet susitvardantis, išlaikantis taktą santykiuose su mokiniais, mokytojas. Mokytojas labai pagarbiai elgėsi su mokiniais, niekada neleido būti sau familiariu, kiekvieną mokinį visuomet su didžiausiu dėmesiu ir pagarba išklausydavo. Jo pamokos skatino mokinius  mąstyti ir būti atsakingais už savo mokymąsi.  Romaldas  santykiuose su kolegomis buvo visuomet ramus, žinantis savo vertę mokytojas.

Romaldas buvo Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos narys. Ilgą laiką jis  buvo asociacijos tarybos narys. Jo domėjimosi objektas buvo istorijos mokymo metodika. Kaip asociacijos tarybos atstovas  jis buvo ir „Vorutos“ laikraščio redkolegijos narys.

Lietuvos pedagogų bendruomenė neteko kultūros istoriko, gero, mylinčio  ir gerbiančio mokinius pedagogo.

Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos tarybos vardu

Eugenijus Manelis,  Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos  garbės pirmininkas.

In memoriamKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra