Improvizuota spalvų šokio pažinimo kelionė po Lietuvą su nemokama momentine paroda

Autorius: Data: 2011-06-30, 10:17 Spausdinti

Ebru meno filosofijos ir istorijos pažinimas praktinių užsiėmimų metu.

Ebru – spontaniškas emocijų, jausmų, energijų žaismas spalvomis vandens paviršiuje iš ko gali nuspėti autoriaus būseną, nuotaiką, savijautą…

Ebru – griežta taisyklių, reikalavimų ir technikos seka, kurios privalai laikytis siekiant tobulumo…

Kiekvienas pažinęs ebru, gali vis kitaip apibūdinti šį meną, ir jis bus teisus, tačiau tarp meno ir saviraiškos yra vienas esminis skirtumas – taisyklės ir reikalavimai darbui… O tie, kurie tik susidomėjo, kas tai – ebru, dažnai klausia dėl mokėjimo piešti – ar nieko bendro su daile neturintis žmogus gali sukurti ką nors gražaus? Dažnai nutinka taip, kad tokie žmonės sukuria tikrai puikius paveikslus ir patys negali tuo atsistebėti. Tas ir yra įdomiauias – čia kikvienas gali pasijusti tikru meninku.

Ebru – mums neįprasta technika atliekama sutirštinto vandens paviršiuje. Šio vandens paviršius yra padengiamas, natūraliais, ebru menui skirtais dažais. Vėliau vandens paviršiuje, padengtame dažais, suformuojamas autoriaus pageidaujamas vaizdas, kuris gali būti perkeltas ant popieriaus, keramikos, medžio, audinio ir kitų paviršių.

Vis populiarėjant ebru menui, dar kitaip vadinamam tapyba ant vandens ar marmuravimu, atsiranda nemažai žmonių, kurie domisi šiuo menu, tačiau kuo toliau tuo dažniau laisvąją žmogaus saviraišką, kurioje panaudojami ebru elementai, išdidžiai vadina menu, tačiau iki tikrojo meno dar reikia padirbėti… Todėl ebru meno pradininkė Lietuvoje Irma Čekanauskienė, kartu profesionalu iš Turkijos Fatih Yesil, jaučia pareigą ir toliau tęsti savo pradėtą darbą – gilinti Lietuvos žmonių žinias ir suvokimą apie šį meną, parodant skirtumus tarp profesionalaus ir mėgėjiško ar saviraiškos ebru. Būtent todėl nuolat rengiamos parodos, mokymai, norima išsaugoti šio meno autentiką, istoriją, filosofiją bei Ebru meno atkeliavimo į Lietuvą faktus. Juk visa tai taip glaudžiai susyją tarpusavyje.

Šį kartą atvykęs ebru menininkas organizuoja turą po Lietuvą rengdamas trumpalaikę parodą bei keturių valandų edukacinį seminarą. Profesionalo darbais laisvai galės grožėtis visi, o pageidaujantys – sudalyvauti seminare.

Seminaro metu menininkas Fatih Fesil praves teorinį, valandos užsiėmimą, kurio metu bus pristatyta ebru meno istorija, filosofija, raida ir adaptavimas kitoms meno rūšims bei praktinis ebru panaudojimas. Sekantis seminaro žingsnis – dviejų valandų praktiniai darbai: bus pristatomos, o dalyviai galės išmokti, tris ebru technikas – „Battal“, gėlių bei ornametinį ebru. Paskutinioji seminaro valanda bus skirta laisvai kūrybai. Kiekvienas iš dalyvių galės išbandyti ir palyginti ne tik į griežtus reikalavimus talpinamą meną, bet ir spontaniškai besiveržiančius emocijas ir jausmus, giliau pažvelgti ir pažinti savo vidų. Taip pat galės konsultuotis su meistru apie savo darbo patirtį ar paprašyti sukurti svajonių darbą.

Pasinaudojant ankstesnių mokymų praktikas, grupėje tikrai neviršysime dešimties dalyvių grupės, o darbui bus skirti penki ebru indai, todėl nuobodžiauti tikrai neteks ir patys sukurs ne vieną ir ne du ebru paveikslus, kurios parsineš namo.

Visa ši veikla atsispindės išduotame Sertifikate. Taip pat bus stengiamasi sukurti šiltą ir jaukią atmosferą – pertraukėlių metu dalyvius vaišinant turkiška arbata bei saldumynais, o taip pat, kursų metu, galėsite įsigyti patikusį meistro darbą su 10% nuolaida.

Tad visus pageidaujančius išvysti, ebru menininko, drąsiai vadinamo profesionalu, Fatih Yesil nemokamą darbų parodą, bei vėliau sudalyvauti mokamame seminare kviečiame į

Kauną – liepos 6-7 d. Kūrybos terapijos namus/Gedimino g. 30.

Panevėžį – liepos 9 d. Respublikos g. 28.

Telšius – liepos 10 d. Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką, Kaunatavos km.

Klaipėdą – liepos 12-13 d. Baroti galeriją/Aukštoji g. 1.

Vilnių – liepos 14-15 d. Atviros fotografijos dirbtuves/Kalvarijų g. 125, 4D

Dalyvaujantiems seminare REGISTRACIJA BŪTINA: ebru.project@yahoo.com

arba tel.: 8 698 55865

Parodos , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra