Ignalinos AE administracija kreipėsi į Visagino miesto apylinkės prokuratūrą

Autorius: Data: 2011-03-25, 13:01 Spausdinti

2011 m. kovo 25 d. Valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės (IAE) administracija raštu kreipėsi į Visagino miesto apylinkės prokuratūrą dėl galimai nusikalstamų IAE vadovybės ir kitų darbuotojų veiksmų, įtakojusių svarbiausio IAE eksploatacijos nutraukimo projekto B1 (Nauja laikinoji panaudoto branduolinio kuro saugykla) įgyvendinimo vėlavimą ir brangimą, 2003-2009 metų laikotarpiu ištyrimo.

Kreipimesi į Visagino miesto apylinkės prokuratūrą pažymima:

Tuometinė IAE vadovybė ignoravo nepriklausomų ekspertų komisijos išvadą, kad konsorciumo GNS-NUKEM tenderio pasiūlymas neatitinka viešųjų pirkimų konkurso techninės specifikacijos reikalavimų ir  pasirašė sutartį dėl projekto B1 įgyvendinimo su konsorciumu GNS-NUKEM.

Tuometinis įmonės vadovas pasirašė 2005 m. sausio 12 d. sutartį tarp IAE ir GNS-Nukem konsorciumo bei šios sutarties 2009 m. gegužės 14 d. pakeitimą, pažeisdamas visą eilę procedūrinių reikalavimų – sutartis sudaryta, pažeidžiant LR valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, Ignalinos AE įstatus (sprendimą turėjo priimti įmonės valdyba), IAE valdybos darbo reglamentą ir generalinio direktoriaus pareigybinę instrukciją. 

Nebuvo laiku ir tinkamai parengti visi reikiami techniniai sprendimai, kurie užtikrintų tinkamą projekto B1 įgyvendinimą, todėl šiuos sprendimus IAE priversta daryti dabar, kai projektas B1 jau yra įgyvendintas apie 60 proc. Dėl projekto B1 vėlavimo 2-ojo bloko reaktoriuje ir abiejų blokų baseinuose tebėra laikomas kuras, o IAE dėl tokio vėlavimo patiria papildomas išlaidas, kurios preliminariais skaičiavimais sudarys apie 56 mln. litų. Įmonė taip pat patiria tiesioginius nuostolius dėl projekto B1 kainos padidėjimo, taip pat reikalingi papildomi žmogiškieji ir finansiniai ištekliai komerciniams ginčams su rangovu vykdyti. IAE buvo priversta samdyti teisininkus ir užsienio konsultantus sutartims išanalizuoti ir  tokiu būdu užtikrinti tinkamą tolesnį projekto B1 įgyvendinimą ir papildomą įmonės, kaip užsakovo, teisių apsaugą.

Projekto B1 vėlavimas, išaugusi projekto kaina, komerciniai ginčai su rangovu suteikia ES institucijoms galimybę kelti klausimą dėl galimai neskaidraus ir neefektyvaus iki šiol IAE eksploatacijos nutraukimui skirtų lėšų panaudojimo, todėl yra diskredituojamas Lietuvos Respublikos, kaip valstybės, ir Ignalinos AE vardas atominės energetikos srityje, yra apsunkinamos Lietuvos Respublikos derybos dėl IAE eksploatacijos nutraukimo proceso finansavimo naujos finansinės perspektyvos 2014-2020 metų laikotarpiu.

Ignalinos AE administracija ir ateityje imsis visų priemonių, kad užtikrintų skaidrų Europos Sąjungos lėšų panaudojimą ir užkirstų kelią neefektyviam eksploatacijos nutraukimo projektų įgyvendinimui.

Daiva Rimašauskaitė, IAE Komunikacijos vadovė-atstovė spaudai, el. p. daiva.rimasauskaite@iae.lt, tel. (8-386) 24442

Atominė elektrinė , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra