ICOM ragina muziejus kultūrinio turizmo plėtrai pasitelkti vietos savanorius

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Minint Tarptautinę muziejų dieną – gegužės 18-ąją – Tarptautinė muziejų taryba (ICOM – International Council of Museums) ir Pasaulio muziejų bičiulių federacija (WFFMWorld Federation of Friends of Museums), siekdamos didinti muziejų vaidmenį skatinant kultūrinį turizmą, šiais metais pasiūlė diskusiją „Muziejai ir turizmas“.
„ICOM iniciatyva kiekvienais metais Muziejų dieną skelbiama vis nauja visuomenei aktuali tema, – sako Virgilijus Poviliūnas, ICOM Lietuvos nacionalinio komiteto pirmininkas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Šiais metais ICOM pasiūlė muziejams aptarti, ką jie galėtų padaryti, kad tarp lankytojų ir vietos bendruomenių atsirastų kontaktas, skatinantis poreikį geriau pažinti paveldą“.
Anot V. Poviliūno, ši tema itin svarbi mažesniems, savivaldybių muziejams, nes glaudus ryšys su vietos bendruomenėmis suteiktų muziejams daugiau unikalumo ir neabejotinai didintų lankytojų srautą, skatintų kultūrinį turizmą šalies mastu ir pritrauktų daugiau užsienio turistų.
ICOM akcentuoja, kad kultūrinis turizmas – tai ne tik muziejų lankymas, bet ir bendravimas su vietos bendruomenėmis už muziejaus sienų. Dėl to muziejininkai ir vietos bendruomenių savanoriai skatinami dirbti bendrai, kad muziejų lankytojai ir turistai suvoktų paveldą kaip visumą, sužinotų, ką vietos žmonės galvoja apie save, kuo tiki ir kaip nori save pristatyti.
„Džiugu, kad Lietuvoje kasmet vis daugiau žmonių lankosi muziejuose, – sako Raimundas Balza, Lietuvos muziejų asociacijos (toliau – LMA) pirmininkas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius. – Muziejai organizuoja vis daugiau kultūrinių-pažintinių renginių visuomenei, ir lankytojų gausa liudija, kad rezervai dar neišnaudoti“.
Lietuvos kultūros ministerijos duomenimis, Lietuvos muziejus 2008-aisiais iš viso aplankė 3 134 711 lankytojų – 21 683 daugiau nei 2007-aisiais.
ICOM iniciatyva Tarptautinė muziejų diena visame pasaulyje minima nuo 1977 metų. Pernai Tarptautinę muziejų dieną, kurios tema buvo „Socialinė kaita ir plėtra“, minėjo daugiau kaip 20 tūkst. muziejų 90 pasaulių valstybių.
Kasmet Muziejų dienos proga gegužės viduryje Prancūzijos Respublikos Kultūros ir komunikacijų ministerijos iniciatyva Lietuvos muziejai kviečiami prisijungti prie Europos šalyse nuo 2005 metų rengiamos ir Europos Tarybos globojamos „Muziejų nakties“. „Naktis muziejuje“ – tarptautinis renginys, kurio metu Europos muziejai lankytojams suteikia retą galimybę apžiūrėti ekspozicijas naktį.
Pernai „Muziejų naktyje“ dalyvavo daugiau nei 2 tūkst. muziejų iš 40 šalių. Lietuvos muziejai šioje tarptautinėje akcijoje dalyvauja jau penkti metai. Šiais metais specialias programas parengė ir duris lankytojams naktį atvėrė per 30 Lietuvos muziejų.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Lolita Valužienė, LMA atsakingoji sekretorė, tel. +370 5 279 09 18, mob. tel. +370 684 23404, el. p. muzasoc@gmail.com
 

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra