Įamžintas A. Žalio atminimas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. gruodžio 29 d., antradienį, ant M. Mažvydo alėjos 13-ojo namo, iškilmingos ceremonijos metu, atidengta atminimo lentelė, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signatarui, Klaipėdos Garbės piliečiui, ilgamečiam miesto vadovui Alfonsui Žaliui atminti.

Atverta Klaipėdos piliavietė, universiteto tvėrimas, Jūrų muziejus, Parodų rūmai, Paveikslų galerija, Laikrodžių muziejus, ligoninių miestelis, karilionas, restauruoti senamiesčio namai, gyvenamieji kvartalai ir daugybė kitų objektų – Alfonso Žalio įdirbio vaisiai, kuriais naudojamės šiandien ir džiaugiamės, kad Klaipėda tai turi.

Jo iniciatyva į Klaipėdą buvo sukviesti dailininkai, pedagogai, atskiedę tankų proletarinio miesto sluoksnį, pradėję ugdyti jaunuomenę, padabinusią Klaipėdą ir darbais, ir tiesiog studentiška išvaizda.

Atminimo lentelę sukūręs skulptorius Algirdas Bosas – vienas iš tų, kuriuos A. Žalys atviliojo į Klaipėdą. Skulptorius sakė, kad šis jo darbas yra tarsi padėka už surastą vietą po saule gyventi ir dirbti.

Žalių šeimos kaimynas Klaipėdos dramos teatro režisierius Povilas Gaidys sakė, kad su miesto vadovu pabendraudavo nebent laukdamas šiukšliavežės atvažiuojant.

„Nuolat pakelta galva, susimąstęs ir skubantis. Jis juk savo mašinos neturėjo, o ir valdiška nedaug naudodavosi – vis pėsčias. Tai jo nuopelnas, kad Klaipėdoje taip suklestėjo kultūra. Jis suprato, kad svarbu ne tik tai, kiek tonų žuvies sugauta“, – sakė P. Gaidys.

Žalių šeimos vardu už parodytą dėmesį jau istorine tapusiai asmenybei padėkojo Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

www.ve.lt

Nuotraukoje: Dabar M. Mažvydo al.13-asis namas turi žymą, kad čia gyveno ilgametis miesto vadovas A. Žalys

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra