Įamžinta 1941 metais žydų žudynių vieta Petrašiūnuose

Autorius: Data: 2014-01-28 , 17:19 Spausdinti

Įamžinta 1941 metais žydų žudynių vieta Petrašiūnuose

Sausio 27 d.  minint tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Petrašiūnų seniūnijoje, kur 1941 m. rugpjūčio 30 d. hitlerininkai ir jų koloborantai nužudė 125 žydus (23 iš jų vaikus),  Kauno m. savivaldybės rūpesčiu buvo atidengta atminimo stela.

Veronikos Špokauskaitės, gido Chaimo Bargmano bei LSMU prof. Aleksandro Vitkaus pateikta informacija apie 125 žydų žudynių vietą Petrašiūnuose buvo  patvirtinta  ir ši vieta buvo įrašyta į Kultūros vertybių registrą. Vėliau tai nustatyti ekspertams padėjo tiesioginis žudynių liudytojas, senas Petrašiūnų seniūnijos gyventojas Pranas Uldys (1930 g.).

Stelos atidengimo ceremonijoje dalyvavo  JAV, Vokietijos bei Rusijos ambasadų atstovai, Kauno m. savivaldybės meras Andrius Kupčinskas, žydų bendruomenės atstovai, Lietuvos Sąjūdžio Kauno tarybos atstovai,  Kauno humanitarinės pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Lietuvos Sąjūdžio Kauno skyriaus nariai domisi Lietuvos kultūra ir istorine atmintimi bei siekia  įamžinti ir pagerbti  Lietuvos valstybės  piliečius, kurie kovojo dėl savo laisvės ar žuvo nekalti dėl politinių ar kitų aplinkybių.


Kauno Sąjūdžio informacinis biuras

Žydai , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra