Į Vilnių renkasi lituanistinėse mokyklose užsienyje dirbantys mokytojai

Autorius: Data: 2014-09-24 , 11:58 Spausdinti

Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą į Lietuvą sukvietė mokytojus, pradedančius dirbti besisteigiančiose ar jau ne pirmus metus veikiančiose užsienio šalių lituanistinėse mokyklose Rusijoje, Kazachstane, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje, Danijoje, Islandijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, Šveicarijoje,  Italijoje, Australijoje, Brazilijoje, Urugvajuje, Venesueloje, JAV, Turkijoje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose, Egipte – iš viso 20-yje šalių.

Pasak Švietimo ir mokslo  ministerijos kanclerio Dainiaus Numgaudžio, kadangi lituanistinėse mokyklose  vaikai yra mokomi lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos ir etnokultūros, šio seminaro tikslas – padėti mokytojams, kurie tik pradėjo dirbti mokyklose, tobulinti savo  kvalifikaciją, plečiant galimybes jiems patiems mokytis lietuvių kalbos, geriau pažinti Lietuvos istoriją, jos kultūrą.

Per 30 mokytojų 3 dienas vyksiančiame seminare  diskutuos apie mokymo metodus, mokymo planus. Jiems bus pristatytos mokymo priemonės, edukaciniai žaidimai internete, Vilniaus lietuvių namų patirtis mokant iš užsienio atvykusius lietuvius. Dalyviai diskutuos, kaip sukurti  stiprią ir sėkmingai veikiančią mokyklą užsienyje, taip pat lankysis Vilniaus raj. Rudaminos vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“.

Seminaro dalyviams numatyta edukacinė-kultūrinė veikla. Jie lankysis Valdovų rūmuose, Lietuvių kalbos instituto muziejaus – Lituanistikos židinio – parodoje, dalyvaus edukacinėje kultūrinėje programoje „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.

Rugsėjo 26 d. 13 val. Švietimo ir mokslo ministerijos Ovaliojoje salėje vyks seminaro apibendrinimas.

Ministerija rūpinasi užsienyje dirbančių mokytojų kvalifikacijos tobulinimu: organizuoja kasmetinius kvalifikacijos tobulinimo renginius, konferencijas, mokytojų konsultavimą, gerosios dalykinės patirties, švietimo naujovių ir informacijos sklaidą. Taip pat aprūpina mokyklas lietuviškais vadovėliais, kitomis mokymo priemonėmis.

Daugiau nei 30-yje pasaulio šalių veikia beveik 200 lituanistinių mokyklų, kuriose mokosi per 6000 mokinių.
Be to,  ministerija koordinuoja devynių lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje darbą. Jose mokosi beveik 1600 mokinių.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius

Uncategorized ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra