Į Vilnių kviečia japoniškų menų festivalis

Autorius: Data: 2011-05-23, 10:00 Spausdinti

2011 m. birželio 9-12 d. į „Litexpo“ parodų rūmus Vilniuje atkeliauja Tekančios Saulės šalies menai.

Čia vyksiančiame II-ajame Japonijos kultūros festivalyje bei VI-ojoje Tarptautinėje bonsai ir suiseki parodoje bus pademonstruota net 20 Japonijos meno šakų, kurias pristatys žinomi šios šalies menininkai. Jie į Lietuvą atkeliauja nepaisant Japonijoje po žemės drebėjimo tragiškai susiklosčiusių įvykių, kurie asmeniškai palietė ne vieną menininką ir jo šeimą.

Taip pat renginyje viešės garsūs bonsai meistrai net iš 20 pasaulio šalių. Festivalis skirtas Lietuvos–Japonijos diplomatinių santykių atkūrimo dvidešimtmečiui. Renginys unikalus ne tik temų įvairove, bet ir dalyvių, atvykstančių iš viso pasaulio, gausa. Tai puiki proga vienoje vietoje ir vienu metu susipažinti su unikalią kultūrą išsaugojusia šalimi.

Pagrindinės parodos temos: bonsai, suiseki, kimono, kaligrafija, sumi-e, Japoniškų sodų, kraštovaizdžio architektūra, interjero dizainas, tapyba ant kriauklių, Noh (teatro kaukės), haiku poezija, arbatos gėrimo ceremonija, japoniška keramika bei tapyba. Taip pat Nishikigoi žuvys, ikebana, Japonijos džiazas, tradicinė japonų muzika, suši galinimo paslaptys, kovos menai. Ypač didelis dėmesys parodoje skiriamas vaikams ir moksleiviams, kurie turės galimybę pažinti Tekančios Saulės šalį iš arčiau. Paskaitas jauniesiems parodos lankytojas skaitys Japonijoje studijuojantis Audrius Geležauskas, kuris yra bene vienintelis nuolat Japonijoje gyvenantis ir japonų kalba laisvai bendraujantis lietuvis gidas, galintis išsamiai papasakoti apie gyvenimo Japonijoje subtilybes bei padėti pajusti tikrąjį šalies gyvenimo ritmą. „Japonijos kultūros lobynai yra neišsemiami. Kiekvienas, besidomintis šia šalimi, neabejotinai suras savo mėgstamą sritį,- kovos menai, poezija, teatras, kaligrafija, religija, filosofija, mąstymo būdas, japoniškos vadybos subtilumai, mokslo pasiekimai, ilgaamžiškumo paslaptis aprėpianti japoniška virtuvė ir t. t.“,- sako A. Geležauskas, kviesdamas šalies moksleivius nepraleisti galimybės pamatyti visą Japoniją neišvykstant iš Lietuvos. Taip pat renginio metu numatomi įvairūs atrakcionai, žaidimai, konkursai.

Vienas iš pagrindinių konkursų – piešimo konkursas tema „Japonijos ir Lietuvos draugystės santykiams – 20 metų“. Konkurso nugalėtojų piešiniai bus įvertinti specialiais prizais, o vėliau perduoti Japonijos ambasadai Lietuvoje.

Kvietimą dalyvauti renginyje jau priėmė Japonijos, Korėjos, Meksikos, Brazilijos, Pietų Afrikos, Slovakijos, Čekijos, Slovėnijos, Latvijos, Lenkijos, Italijos, Vokietijos, Šveicarijos, Belgijos, Anglijos, Vengrijos, Suomijos, Gruzijos, Rusijos, Lietuvos menininkai. „Mūsų tikslas – parodos lankytojui pademonstruoti ne tik unikalius eksponatus, bet ir suteikti galimybę betarpiškai pabendrauti su žinomais meistrais, pasimokyti iš jų ir pamatyti, kaip gimsta vienas ar kitas meno kūrinys. Labai svarbu, kad kiekvienas žmogus, norėdamas užsiimti konkrečia meno šaka, žinotų, koks jo laukia sunkus kelias, kad pasiektų tobulybę“,- sako parodos idėjos autorius bei organizatorius Bonsai studijos „Sensei“ įkūrėjas alytiškis Kęstutis Ptakauskas. Keturias dienas truksiančio festivalio metu vyks ne tik parodos, bet ir įvairių meno šakų demonstracijos bei praktiniai užsiėmimai, įvairūs mokymai ir paskaitos. Taip pat iš Japonijos atvyksta tradicinės muzikos ansamblis su vienu žymiausių japoniškos fleitos solistų Seizan Sakata ir garsi Tekančios šalies džiazo pianistė bei solistė Keiko Borjeson, kurie parodos lankytojams surengs nepakartojamus koncertus.

Pagrindinis idėjos autorius ir sumanytojas yra VŠĮ „Bonsai Studija“ direktorius ir įkūrėjas Kęstutis Ptakauskas, pirmojo japoniško stiliaus „Ryto rasos“ sodo Lietuvoje įkūrėjas bei sumanytojas, daugelio tarptautinių parodų dalyvis, nugalėtojas ir organizatorius. VŠĮ „Bonsai studija“ yra surengusi penkias tarptautines bonsai ir suiseki parodas bei vieną Japonijos menų festivalį. Trys tarptautinės bonsai parodos ir Japonijos menų festivalis yra pelnę tarptautinį pripažinimą.

Daugiau informacijos: Pristatymas_Japonijos_menu_festivalis

Spaudos konferencija: Birželio 9 d. Lietuvos parodų centre LITEXPO

Renginys vyks: Birželio 9-12 d. Lietuvos parodų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5, LT- 04215 Vilnius

Tinklalapis: www.bonsailithuania.com

Renginio globėjas: Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus

Renginio mecenatas: Vilniaus miesto savivaldybė

Kęstučio Gailiaus nuotr.

Nuotraukoje: Bonsas

Vilnius , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra