Į Vilnių atskraidinti Ukrainoje sužeisti Ukrainos kariai

Autorius: Data: 2014-09-14 , 12:27 Spausdinti

Rugsėjo 14 d. naktį Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų lėktuvo C-27J „Spartan“ įgula iš Ukrainos Dnepropetrovsko srities parskraidino trylika Rytų Ukrainoje sužeistų antiteroristinės operacijos dalyvių ir vieną Ukrainos karo medikę.

„Šiąnakt parskraidinome Rytų Ukrainoje sužeistus karius, perdavėme juos civilinėms gydymo institucijoms galutiniam gydymui. Daugumos karių būklė yra patenkinama, keli sužeisti sunkiau, bet tikimės, kad Lietuvos ligoninės padarys viską, ką gali, kad jiems padėtų“, – sakė sužeistuosius skrydžio metu lydėjęs vyriausiasis karo medicinos gydytojas pulkininkas leitenantas Gintaras Berkevičius.

Ukrainos prašymu sužeistieji bus gydomi Lietuvos civilinėse sveikatos įstaigose.

Sužeistųjų gydymas ligoninėse bus finansuojamas iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės rezervo fondo lėšų, kurias Vyriausybė šių metų vasarį buvo skyrusi nukentėjusiųjų iš Ukrainos gydymui Lietuvoje. Tam buvo skirta 150 tūkst. Lt.

Ukrainos atstovus iš Dnepropetrovsko į Vilnių atlydėjo trijų karo medikų grupė. Vilniaus oro uoste sužiestuosius pasitiko ir į ligonines Vilniuje ir Kaune pervežė Karo medicinos tarnybos automobiliai ir civilinės greitosios pagalbos mašinos.

Karinis lėktuvas C-27J „Spartan“ sužeistus ukrainiečius į Vilnių atskraidino grįždamas iš Lvovo, kur nuskraidino Lietuvos karius, rugsėjo 15–26 d. dalyvausiančius tarptautinėse pratybose „Rapid Trident 2014“.

Viso reikiamo personalo ir technikos patekimą į Vilniaus tarptautinį oro uostą organizuoja Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centras. Šis padalinys taip pat tarpininkauja vykdant Ukrainos antiteroristinės operacijos metu sužeistų asmenų pargabenimo į Lietuvą muitinės ir pasienio procedūras.

Nuotr. aut. – Vainius Eiva, kam.lt inform.

Lietuva - Ukraina , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra