Į Vilnių atkeliauja paroda „Baltijos šalių bendruomenės Vašingtono valstijoje“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. rugpjūčio 24 d. (pirmadienį) 16 val. maloniai kviečiame jus į fotografijų parodos „Baltijos šalių bendruomenės Vašingtono valstijoje“ atidarymą Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Parodų salėje, Trakų g. 10, Vilniuje.

Po Antrojo pasaulinio karo imigravę estai, latviai bei lietuviai, tiek suaugę, tiek vaikai, iš karto prisijungė prie kultūrinio bei civilinio gyvenimo Vašingtono valstijoje. Ši paroda supažindina su trisdešimt vieno baltų bendruomenės Vašingtone nario individualiai rašytomis istorijomis, ir yra papildyta Šiaurės vakarų menininkės Mary Randlett ir asmeninio archyvo fotografijomis. Trisdešimt viena asmenybė reprezentuoja tų, kurie imigravo prieš juos bei po jų, ir tų, kurie gimė Jungtinėse Valstijose, tautiškumą.

Pirmosios baltų bendruomenės Seattle susikūrė penkiasdešimtaisiais – šešiasdešimtaisiais metais. Tuo metu, didžioji dalis bendruomenių įkūrėjų buvo asmenys, kuriems teko pabėgti iš savo gimtinės dėl Raudonosios Armijos okupacijos. Iš pradžių estai, latviai ir lietuviai, kurie studijavo Vašingtono Universitete, rinkdavosi kartu ir dalyvaudavo tokiose organizacijose kaip Tarptautinis studentų klubas. Laikas bėgo ir jie susibūrė artimiau, pradėjo formuoti bendruomenes bei įvykių kalendorius visiems metams. Jie aktyviai šventė tradicines šventes, formavo tautinės muzikos bei šokių grupes, o lietuviai netgi išleido dviejų kalbų laikraštį „Tulpė Times“, kurį dabar galima įsigyti ir kitose pasaulio šalyse. Prieš 1991-uosius, trijų tautų bendruomenių nariai susijungė dėl bendros vizijos ir dirbo be pertraukos, kad tik galėtų išvysti savo tėvynę laisvą, neokupuotą Sovietų. Nuo tų laikų, Baltų bendruomenės nariai išliko artimi bei palaiko Baltijos šalių studijų programos idėją Vašingtono universitete. Dabartinės baltų bendruomenės yra sudarytos iš jaunų ir pagyvenusių, ką tik atvykusių imigrantų bei bendruomenių įkūrėjų taip pat iš Antrojo pasaulinio karo kartos palikuonių.
 
Visi šioje parodoje reprezentuoti žmonės yra Vašingtono valstijos gyventojai. Savo istorijomis pridedamoje brošiūroje jie pasakoja apie gyvenimą Vašingtono valstijoje ir apie tai, kaip jie, amerikiečiai, išsaugojo savo estiškąją, latviškąją ar lietuviškąją tapatybę.
 
Paroda veiks 2009 m. rugpjūčio 24 d. – rugsėjo 12 d.
 
Šią parodą organizavo Vašingtono Universiteto Retų knygų ir rankraščių  skyrius. Finansinę paramą suteikė „4Culture“, Latvijos, Lietuvos bei Seatlo estų bendrijos fondai ir p. Nancy Nordhoff.
 
Papildomą finansinę paramą suteikė Vašingtono Universiteto Baltijos Šalių studijų programa, Vašingtono Universiteto bibliotekos Slavų ir Rytų Europos studijų skyrius, Amerikos Lietuvių bendruomenė, Paul Raidna ir Vašingtono Universiteto Baltijos šalių studijų patariamasis komitetas.
 
Maloniai laukiame!
 
Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešosios bibliotekos renginių organizatorė R. Skorupskaitė, tel. 85 262 29 82, el.paštas: ruta.skorupskaite@amb.lt,Trakų g. 10, LT- 01132, Vilnius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra